HTC M4, Ultrapiksel Kamera ve Metal Alaşımlı Kasa ile Haziran Ayında Satışa Sunulacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC One’ı beklenilenin aksine henüz birçok ülkede satışa sunamayan Tayvanlı üretici, son olarak Amerika’da telefonun SIM kilitsiz versiyonunun birkaç hafta daha gecikeceğini duyurdu. One modelinde yaşanan tedarik sıkıntısı sebebiyle telefon şu ana kadar yeterli sayıda ülkede satışa sunulmuş değil. Bu sebeple şirketin yılın ilk çeyreğinde elde ettiği kâr miktarı da rekor seviyede bir düşüş yaşayarak 3 milyon doların altına düştü.

teknik destek

Neyse ki telefon nisan sonu itibariyle ve mayıs ayı içerisinde birçok ülkede raflardaki yerini alacak. HTC’ni 2013 yılı içerisinde tek tepe modeli olacağı açıklanan telefon ardından giriş ve orta seviye için Desire serisi altında telefonlar duyuran HTC’nin büyük beklenti içerisinde olduğu bir diğer modeli ise M4 kod adlı telefon olacak.

Hakkında son dönemde birçok iddia yazılıp çizilen telefon için son gelen değerlendirmelere bakıldığında haziran ayı işaret ediliyor. HTC One’da (M7) olduğu gibi metal alaşımlı kasa ve ultrapiksel kameranın yer bulacağı M4 için söz konusu diğer teknik özelliklere göz attığımızda hiçte fena olmayan detaylar karşımıza çıkıyor.

1.2GHz frekans hızında çalışan yeni nesil Qualcomm 400 işlemci, 4.3-inç boyutunda HD çözünürlüklü ekran, ultrapiksel senösörlü arka kamera ve 1.6MP çözünürlüklü ön kamera, 1GB RAM, 16GB dahili depolama birimi, Android 4.2.2 işletim sistemi (HTC One, Androd 4.1.2), Sense 5.0, Bluetooth 4.0, GPS/GLONASS ve Wi-Fi 802.11 a / b / g / n telefonda öne çıkan teknik özellikler arasında yer alıyor.

Metal alaşımlı yekpare kasada yaşanan tedarik sıkıntısı sebebiyle Catcher Technology ile anlaşma yoluna giden HTC, iddia göre 700 bin adet M4 modelini haziran ayı içerisinde satışa sunacak.

kaynak: androidOS

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir