HTC M8 Beliriyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

HTC akıllı telefon pazarında gerçekten çok önemli bir oyuncu. Hatta ilk Android telefonda HTC tarafından G1 modeli ile pazara sunulmuştu. HTC yaptığı telefonlar ile her zaman göz önünde olmayı başardı. Özellikle Android telefonların kalite sorununu ortadan kaldıran tasarımlarıyla Android eko sisteminin gelişmesinde önemli bir katkı sağlamıştır.

Son dönemde bazı maddi sıkıntılar yaşayan şirketin yeni “amiral gemisi” telefonlar ile bu krizden çıkmanın peşinde gitse de; bence bu stratejide bu firmanın sonunu hazırlıyor. Öncelikle HTC’nin alt segmentte telefon üretmesi ve sürümden gelir elde etmenin peşinde olmalı. Sürekli haberini yaptığımız en üst seviye telefonların tüm Android eko sisteminde sadece %5,4 ile temsil edildiğini de unutmayalım. Yani bir şirket  Android işletim sisteminde var olmak istiyorsa mutlaka ucuz ve kaliteli telefonlar da üretebilmeli (Samsung gibi).

HTC’nin böylesine segment atlamasının sebebini ben One X olarak görüyorum. One X, Tegra 3 platformunu bizlere sunarak biraz göz boyamasıyla bizlere sunuldu. 4+1 çekirdekli işlemcisi o dönem için yeterli performans gösterse de rakibi Galaxy S3 Exynos işlemcisi ile Tegra 3’e büyük bir fark atmıştı. Pil konusunda da geri kalan One X çıkışından bir kaç ay sonra One X+ modeline güncellenmişti. Daha sonra çıkarttığı One modeli ile tasarım konusunda tek kelimeyle mükemmeli yakalamıştı. Hatta 2013’ün son günlerinde de bir çok internet sitesinin 2013’ün en iyi telefonu olarakta HTC One gösterilmekte. HTC One’ı One Mini ve One Maxx telefonları takip etti. Tasarım olarak birbirinden en ufak bir farkı olmayan bu 3 telefonu ayırt eden tek şey ekran büyüklükleri olmuştu. HTC’yi 2013 yılında zora sokan ve Yönetim Kurulu Başkanı ile CEO arasında da gerginlik oluşmasına sebep olan şeyse Snapdragon 600 olmuştur. Bütün rakipler Snapdragon 800’e hatta Snapdragon 800AB’ye ve hatta hatta Snapdragon 800AC’ye geçiş yaparken HTC Snapdragon 600 ile resmen kendi ipini çekiyordu. Herkes HTC’den gerçekten performanslı bir telefon bekliyor.

Gelen haberlere göre de 2014 yılının ilk çeyreğinde kod adı M8 olan HTC Two çok yakında tanıtılacak. Telefonun genel özellikleri hakkında resmi en ufak bir bilgi bulunmasa da yeni telefonun Snapdragon 800 AB kullanması muhtemel. Qualcomm’un geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı süper işlemcisi Snapdragon 805’in üreticilere dağıtılması bahar aylarının sonunu bulacağı için HTC yola Snapdragon 800AB ile devam edecektir. Telefonla ilgili bir çok haber sitemizde Sayın Mustafa Kılıç tarafından paylaşıldı ama Tech Radar sitesi HTC M8 için öyle bir konsept video paylaşmış ki takdir etmemek imkansız. HTC yeni telefonunu buna benzer bir tasarımda (özellikle çerçevesiz yapısı) yaparsa çok büyük satış rakamlarına ulaşacaktır. Peki sizce bu tasarım nasıl? yorumlarda fikirlerinizi bizimle paylaşırsanız çok sevinirim.

y_fSWo2n8cU” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Kaynak: androidauthority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir