HTC M8 Daha İnce Çerçeveye Sahip Olacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC One’ın devam modeli nam-ı diğer M8’in resmi tanıtımına artık sayılı günler kaldı. HTC düzenleyeceği etkinliğe ilişkin detayları henüz kamuoyuyla paylaşmadı, ancak telefonun 24 Şubat’ta başlayacak Mobil Dünya Kongresi’nde kullanıcılarla buluşacağı kesin.  HTC’ye yakın kaynaklardan biri olan LlabTooFeR ve mobil dünyasının bir numaralı sızıntı kaynağı Evleaks cephesinden bir süredir M8’e ilişkin detaylar gelmekte.

teknik destek

5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü bir ekrana sahip olacağı neredeyse kesinleşen telefona ilişkin yeni bir bilgi ise XDA TV yapımcısı ve XDA forum moderatörlerinden Shen Ye tarafından paylaşıldı. Shen Ye’ye göre HTC M8 bir önceki nesil One’a göre çok daha ince bir çerçeveye sahip olacak. Kullanıcılar özellikle LG G2’de yer bulan ince çerçeveyi fazlasıyla takdir etmiş, tam aksine Xperia Z1’i ise kalın çerçeve dolayısıyla eleştirmişti.

Ekranı boyutunu artırırken telefon ebatlarını büyütmek istemeyen üreticilerin son dönemde geliştirdikleri yöntem daha ince çerçeveler. Özellikle Galaxy S3’ten Galaxy S4’e geçişte bu gelişme yaşanmıştı. HTC de telefonda alt ve üst bölüme konumlandırılacak BoomSound hoparlörler ve sanal butonların ekranın bir bölümünü işgal edecek olmasını da göz önüne almış olacak ki, yeni nesil akıllı telefonda oldukça ince bir çerçeveye yer verecek. Bu sayede ebatların daha makul seviyede tutulması sağlanacak.

Snapdragon 800’ün MSM8974AB işlemcisinden güç alması beklenen telefonda ayrıca Android 4.4 KitKat işletim sistemi, Sense 6.0 kullanıcı arayüzü, 16GB dahili depolama, microSD kart desteği, 3GB RAM, çözünürlük değeri artırılan Ultrapiksel kamera, kızılötesi bağlantı portu ve 2.900mAh kapasiteli pilin yer alması bekleniyor.

HTCM8ThinnerBezels-1024x829

kaynak: androidheadlines

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!