HTC M8 (One 2) Sahip Olduğu Özelliklerle Heyecan Yaratmayabilir!

media 15846

HTC‘nin bir sonraki amiral gemisi olması beklenen M8‘e ilişkin detaylı bilgiler bu Evleaks cephesinden geldi. Evleaks mobil dünyasındaki birçok telefon üreticisiyle yakın ilişkiler içerisinde ve daha önce ortaya attığı iddiaların büyük bölümünde haklı çıkarak güvenirliğini kanıtlamış bir kaynaktır. Evleaks, HTC One 2‘nin neredeyse tüm teknik detaylarına Twitter üzerinden açıklık getirdi.  Söz konusu özellikler zaten bir süredir gündemi meşgul eden gelişmelerle örtüşüyor.

teknik destek

Evleaks‘in iddia ettiği teknik özelliklere değinecek olursak; Ekran tarafında 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü bir panel karşımıza çıkacak. Ekran muhtemelen Super LCD olacak. Butterfly modeliyle dünya genelinde yaygın şekilde Full HD ekran furyasını başlatan HTC’nin yeni nesil One modelinde Full HD ekran kullanacak olması kimi kullanıcılarda hayal kırıklığı yaratabilir. Zira Samsung ve LG gibi rakip üreticilerin bir sonraki amiral gemi modellerinde 2.560 x 1.440p çözünürlüklü ekrana geçiş yapmayı planlıyor.

One 2’ye Qualcomm’un dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisi güç verecek. Xperia Z1, Galaxy Note 3, LG G2 ve Galaxy S4 LTE-A modellerinde yer alan işlemci 2013 yılını ikinci yarısında üst sınıf modellerde yaygın şekilde kullanıldı. Snapdragon 805 kullanılacağı şeklinde iddialar da yok değildi, ancak Qualcomm’un yeni nesil işlemcisini 2014’ün ikinci yarısında kullanıma sunması bekleniyor.

HTC m8

HTC ayrıca nesil One modelinde Ultrapiksel kameradan vazgeçmeyecek. İlk tanıtıldığında devrim niteliğinde bahsedilen kamera sensörü düşük piksel seviyesi, çekilen görüntülerde mor, mavi ya da kırmızı renklendirmelerin oluşması ve düşük ışık koşullarda renk kontrastını ayarlayamadığı gerekçesiyle büyük eleştiri almıştı.  Tavanlı üreticinin One 2’de piksel seviyesini 8MP‘e çıkarması bekleniyor. Telefonda yer alacak ön kamera ise 2.1MP olacak.

Evleaks’in ayrıca telefonda Android 4.4 işletim sistemi, Sense 6 kullanıcı arayüzü, 2GB RAM ve  WiFi 802.11 a/b/g/n/ac özelliklerin yer alacağını belirtiyor. One 2’nin şubat ayında resmiyet kazanması bekleniyor.

kaynak: phonearena, twitter.com

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın