HTC M8’in Ekran Görüntüsü Ortaya Çıktı: Sanal Butonlar ve BlinkFeed

Stok Android’i bir kenara bırakırsak üreticilerin Android işletim sistemiyle yoğurdukları arayüzlerde sanırım Sense’i ayrı bir yere koymak gerekir. Her yeni sürümde geliştirilen ve gün geçtikçe tüketiciler tarafından daha fazla beğenilen Sense kullanıcı arayüzünün 6. sürümü ilk olarak mart ayında New York’ta düzenlenecek bir etkinlik kapsamında resmiyet kazanacak M8 modelinde yer alacak.

Andronova

Mobil dünyasının en güvenilir bilgi kaynaklarından Evleaks uzun bir süredir HTC M8’e ilişkin gelişmeleri Twitter adresinden duyurmaktadır. Mobil dünyasının bir numaralı sızıntı kaynağı bu defa One 2 olarak isimlendirilen telefonun ekran görüntüsünü takipçileriyle paylaştı.

Ekran görüntüsünde dikkatimizi ilk çeken sanal butonlar oldu. Geçtiğimiz hafta sonu gün yüzüne çıkan sanal butonlar Android 4.4’te olduğu gibi ekran üzerinde şeffaf bir şekilde yer alacak. Android 4.4’le birlikte durum çubuğundaki simgeler zaten beyaz renge bürünmüştü. Ekran görüntüsündeki bir diğer önemli detay ise arka planda yeşil rengin benimsenmiş olmasıdır.

İlk olarak Sense 5’te yer verilen temel ikonların Sense 6’ya da taşındığını görüyoruz. Yine geçtiğimiz yıl ilk olarak HTC One’da yer alan BlinkFeed ana ekran uygulaması Sense 6’da yer almaya devam edecek. Sense 5.5’te devre dışı da bırakılan BlinkFeed’in Sense 6’da ne gibi değişimler sergileyeceği merak konusu. Sense 6 kullanıcı arayüzü ilk olarak HTC M8’de yer alacak ve diğer HTC telefonlara ise muhtemelen yılın ikinci yarısında dağıtılmaya başlayacak.

htcm8screenshotaam

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.