HTC M8’in İlk Basın Görseli Yayınlandı! [Güncelleme]

HTC kısa süre önce yayınladığı basın davetiyesinde yeni nesil One modelini 25 Mart’ta duyuracağını kamuoyu ile paylaştı. Telefonun resmi tanıtım tarihine 1 aydan daha fazla süre olmasına rağmen M8 kod adlı telefona ait internet ortamında sayısız görüntü ve teknik özellik tabloları yer almakta.

Andronova

HTC M8’e ilişkin en kapsamlı bilgileri Twitter hesabı üzerinden mobil dünyasıyla paylaşan Evleaks, söz konusu telefonun ilk basın görselini yayınladı. Üzerinde bir koruyucu kılıfla poz veren HTC M8’de genel anlamda HTC One tasarımını hakim görünüyor.

Alt ve üst bölüme konumlandırılan BoomSound hoparlörler, sanal butonlar, metal kasa, alt bölümde HTC logosu ve Sense 6.0 kullanıcı arayüzü telefonun yayınlanan basın görselinde dikkat çeken ilk detaylar. Ekrana yerleştirilen sanal butonlara ilk defa bir modelde yer verecek HTC, M8’de yepyeni bir donanım  karşımıza çıkaracak. Sense 6.0 kullanıcı arayüzünde ise radikal anlamda bir değişimden söz etmek mümkün değil.

BlinkFeed ana ekran uygulamasının Sense 6.0’da da yer almaya devam edeceği ekran görüntüsünden anlaşılmaktadır. Ekran görüntüsünde sıralanan ikonlarda dikkatimi çeken önemli bir detay ise HTC, Sense 6.0’la birlikte kendi tarayıcısı yerine Chrome‘a geçiş yapacak. Android 4.1 ile Google’ın yerleşik tarayıcısı olan Chrome görünüşe bakılırsa yeni nesil HTC telefonlarda da standart tarayıcı olacak.

4.7 ya da 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Super LCD ekran, 2GB RAM, LED flaşlı 5MP ön kamera, Ultrapiksel arka kamera, 2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 ve Android 4.4 KitKat işlemci telefonun öne çıkan teknik özellikleri olacak.

Güncelleme: Popüler sızıntı kaynağı Evleaks kısa süre önce HTC M8’e ait yeni bir basın görseli yayınladı. Söz konusu görselde bu defa Chrome yerine HTC’nin yerleşik tarayıcının yer aldığını belirtelim.

BgxaGTfCYAAqsiU

gsmarena_001

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.