HTC Mevcut “One” Kullanıcıları İçin “Nexus Deneyimi” Sunan ROM’u Serbest Bırakabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen AllThingsD D11 konferansında, Android’in takım lideri Sundar Pichai tarafından resmi duyurusu gerçekleşen Nexus deneyimli HTC One, 26 Haziran’da ilk olarak Play Store üzerinden 599 dolarlık etiket fiyatı ile satışa sunulacak.

teknik destek

Söz konusu telefon stok Android severler için önemli bir gelişme ve birçok kesim tarafından ilgi görmesi bekleniyor. Mevcut HTC One kullanıcılarının bir kısmı AOSP ROM’a sahip telefondaki yazılımı elbette kendi telefonlarında da tecrübe etmek isteyeceklerdir. Sense 5 ile çalışan HTC One’a nazaran daha stabil çalışması beklenen telefon yine mevcut Nexus cihazlarda olduğu gibi güncellemelerden nasiplenecek ilk telefonlar arasında yer alacak.

Telefonun satışa sunulmasına kısa bir süre kaldı ve kafalarda oluşan sorulardan başında, “Telefonda yer alan yazılımdan mevcut HTC One kullanıcıları da yararlanabilecek mi?” Theverge kaynakları HTC’nin Sense 5’ten stok Android sürümüne geçmek için bir destek üzerinde çalıştığını iddia etti. Hatta söz konusu RUU dosyasının 26 Haziran’da resmi siteden yayınlanabileceği şeklinde bir ayrıntıya da yer verdi.

HTC’nin bu yönde bir destek sunması birçok kullanıcı için olumlu bir gelişme ancak, Nexus deneyimine sahip HTC One’a geçildiği takdirde kızılötesi desteği, HTC Zoe, Blinkfeed, arabirim özelleştirmeleri, yazılımsal olarak sunulan Beats Audio gibi birkaç özelliğin telefondan kalkacağını hatırlatalım.

kaynak: androidOS

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın