HTC’nin Amiral Gemisi M7’ye ait ilk Görüntü Sızdırıldı!

HTC’nin Amiral Gemisi M7’ye ait ilk Görüntü Sızdırıldı!
müşteri hizmetleri

CES 2013 etkiliği geride kalırken akıllarda en fazla yer edinen cihaz Xperia Z oldu. Sony cephesinde üretilen dört çekirdekli ilk telefon olma özelliğini gösteren telefon aynı zamanda CES etkinliğinin en iyisi seçildi.

Şubat ayında ise İspanya’da Mobil Dünya Kongresi kapılarını teknoloji severlere açacak. LG, HTC, Huawei, ZTE ve birçok üretici son teknoloji ile donattığı telefonları etkinlik esnasında görücüye çıkaracak. Teknik detayları henüz netlik kazanmasa da “Mobil Dünya Kongresi’nin yıldızı da HTC M7 olacak.” değerlendirmesini yapabiliriz.

CES 2013 etkinliğinde yer almayan ve kapalı kapılar ardında hazırladığı ve üst seviye teknik özelliklere sahip olduğu iddia edilen M7’ye ait ilk görüntü ortaya çıktı. Tayvanlı üreticinin büyük umutlar bağladığı telefon için şimdiden 4-5 milyon civarında tedarik sağladığı iddia ediliyor.

HTC M7; 1.7GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm işlemci, 2GB RAM ve Adreno 320 GPU’dan güç alacak. 4.7-inç büyüklüğünde Full HD IPS LCD ekranın yer alacağı telefon, inç başına 468ppi değer sunacak.

32GB depolama alanı, 13mp çözünürlüğünde f/2.0 diyafram aralığına sahip arka kamera, 2mp çözünürlükte ve 1080p video destekli ön kamera, Beats Audio ses anfisi, çift hoparlör ve 2300mAh telefonun dikkat çeken diğer detayları arasında yer alıyor.

Android 4.1.2 ile resmiyet kazanması beklenen M7, kullanıcılar arasında büyük beğeni toplayan Sense arabiriminin yeni bir sürümüyle çalışacak. Sense 5 olarak adlandırılan yeni versiyonda kilit ekranda yapılacak değişikliklerin dikkat çekmesi bekleniyor. Şirketin telefonlarda kullanıcılara sunduğu kendi uygulamalarda da yenilikler sunacağı söz konusuyken; arabirimin basit, sade ve kolay bir yapıda olması sağlanacak.

Telefonun üst bölümünde güç düğmesinin yanında kızılötesi bağlantı noktası taşıdığı da iddia ediliyor. Bu detay sayesinde telefon ile bazı yeteneklerin uzaktan sağlanabileceğini söyleyebiliriz. Telefonun çıkış tarihi için mart-nisan dönemi işaret edilirken, Kuzey Amerikalı gsm operatörlerinin M7’yi 600$ seviyesinde satışa sunacağı belirtiliyor.

kaynak: unwiredview

müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR