HTC’nin Önümüzdeki Dönem Duyuracağı Orta Sınıf Android Telefonu “606w” Sızdı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2013 yılında tepe modeli olarak HTC One’ı konumlandıran Tayvanlı üretici kısa süre önce Desire Q ve Desire P adında giriş seviyesi ve biraz üzerinde iki model duyurusu gerçekleştirmişti. Söz konusu iki telefona nazaran daha iyi teknik detaylar barındıran HTC 606w kod adlı telefon ise  Çin telekom ekipman sertifikasyonu merkezi sitesinde fark edildi.

teknik destek

Sunduğu tasarım çizgileri HTC One’ı yansıtmayan telefonda daha çok Windows Phone 8 cephesinde oluşturalan 8X ve 8S’e benzerlik görülüyor. Mavi ve siyah bir kombinasyonun oluşturulduğu telefonun ön bölümünde tıpkı HTC One’da olduğu gibi iki adet kapasitif buton yer almakta.

Telefonun teknik özelliklerine göz attığımızda ise HTC 606w’nin güç birimini 1.2GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Qualcomm 400 işlemcisi, Adreno 305 GPU ve 1GB RAM oluşturuyor. 4.5-inç boyutunda 960 x 540p çözünürlüklü bir ekranın yer aldığı telefonun yazılım cephesini ise Android 4.1.2 ve Sense 5 oluşturuyor.

media 16950

HTC’nin yeni telefonunda dikkat çeken bir diğer detay ise telefonda konumlandırılan Ultrapiksel kamera. İlk olarak HTC One’da yer bulan sensör, sahip olduğu 3 katman sayesinde daha fazla ışık depolayarak daha canlı fotoğraflar çekilmesine olanak sağlıyor. 1.6MP ön kamera, 16GB dahili depolama birimi, microSD kart desteği, 9.26mm kalınlık ve 128g ağırlık telefonda karşımıza çıkan diğer detayları oluşturuyor.

HTC 606w, sahip olduğu teknik özeliklerle bir dönem adı sıkça anılan HTC M4 modelini bizlere hatırlattı. Telefonun ekran boyutu ve çözünürlüğü noktasında ikilemler oluşmuş durumda. Kimi kaynaklar telefonda 4.3-inç boyutunda HD çözünürlüklü bir panelin yer aldığını bildirmiş durumda. Telefonun sadece Çin’e özel bir model olacağı iddiaları da yok değil.

kaynak: androidOS

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın