HTC One 2’nin Özellikleri ve 3D Baskı Örnekleri Gün Yüzüne Çıktı!

blank

Geride bıraktığımız yılda akıllarda yer edinen modellerden biri de HTC One olmuştu. Özelleştirilmiş Sense 5 kullanıcı araüyüzünü kullanan telefon, BlinkFeed canlı ana ekran uygulaması, BoomSound stereo hoparlörler, tamamı alüminyumdan oluşan yekpare kasa, o dönemin en güçlü işlemcisi olarak gösterilen dört çekirdekli Snapdragon 600 ve ultrapiksel kamera deneyimi ile hala popülerliğini koruyan telefonların başında gelen HTC One, ocak ayında dağıtımı başlayacak Android 4.4 güncellemesiyle beraber kullanıcılarını memnun etmeye devam edecek.

teknik destek

Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde birçok üretici amiral gemi modellerini yenileme hazırlığı içerisinde. 2013 yılı mali ve cihaz satışları anlamda pek de verimli geçirmeyen HTC de son birkaç yıldır şubat ayında duyurduğu üst sınıf telefon tanıtma geleneğini 2014’te de devam ettirerek One 2 modelini karşımıza çıkaracak.

Çeşitli test raporlarında görünen ve uzak doğulu bazı kaynaklarca bir ara görselleri sızdırılan One 2’nin teknik özellikleri ve 3D baskı örnekleri yine uzak doğulu kaynaklarca gün yüzüne çıkarıldı. İlk olarak tasarım hatlarından başlayacak olursak; HTC’nin bir sonraki amiral gemisinde tasarımda radikal bir değişim sergilemeyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Yine alüminyum malzemeden oluşması beklenen One 2’nin ön bölümünde alt ve üst boşluklarda BoomSound stereo hoparlörler yer alacak. Kamera sensör yuvası One’da olduğu gibi orta bölümde yer alıyor ancak LED flaş alanın genişlediği dikkatlerden kaçmıyor. Bu da çift flaş kullanılacağı ihtimalini güçlendiriyor.  Yine arka bölümde dikkatimizi çeken bir başka detay HTC logosu oldu. Beats Audio logosu ise One 2’de yer almıyor.

HTC-One-2-M8-3D

One 2’nin özellikler kısmına göz atacak olursak; ekran boyutu 5-inç seviyesine yükseltilecek. Çözünürlükte ise Full HD 1920 x 1080p kullanımı devam edecek. Dört çekirdekli Snapdragon 800‘ün en hızlı ve güçlü versiyonu olan MSM8974AC’nin yer alması beklenen telefonda bir ihtimal Snapdragon 805‘in de yer alabileceği konuşuluyor.

Android 4.4 ve Sense 6‘nın yazılım desteğini oluşturduğu One 2’de 3GB RAM kullanımı bekleniyor. Ultrapiksel kamera, 2.1MP ön kamera, 16GB dahili depolama ve bu defa microSD kart desteği bahsi geçen diğer özellikler arasında sayılıyor.

kaynak: slashgear

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!