HTC One’a Bir Kötü Haber de Hollanda Mahkemesinden Geldi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Oluşturduğu şık ve yenilikçi telefonları pazarlama noktasında büyük sıkıntı yaşayan HTC bu defa tedarik noktasında büyük sorunlarla baş başa kaldı. HTC One’da yer alan alüminyum alaşımlı yekpare kasa ve ultrapiksel sensörde oluşan tedarik sıkıntısı telefonun beklenenden daha geç satışa sunulmasına sebep oldu. Nisan sonu itibariyle birçok ülkede satışa sunulacağı bildirilen telefonun mayıs ayı içerisinde ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor.

Andronova

Yılın ilk yarısında beklentilerin oldukça altında oluşan kâr miktarını HTC One’ın satışa sunulmasıyla ciddi oranda arttırmak isteyen Tayvanlı üretici bu defa yargıya takıldı. Nokia’ın bir süre önce One modelinde yer alan ve yüksel desibelde ses kaydına olanak sağlayan HAAC mikrofonu için açtığı dava neticelendi ve HTC’yi hayal kırıklığına uğratan bir netice gelişti.

Nokia ile STMicroelectronics firmaları arasında yapılan özel anlaşma gereği HAAC mikrofonlar farklı üreticilere ait telefonlarda kullanılmayacaktı. Oysa Finlandiya merkezli şirketin One modelinde ortaya çıkardığı özel mikrofonun STMicroelectronics cephesinde üretilen çözüm ile aynı olduğu anlaşıldı.

media 16945

Netice itibariyle çift zarlı HDR mikrofonu için yapılan anlaşmaya uymayarak HTC’ye satan İsveç merkezli firmaya bir ceza kapıda görünüyor. Yargılama süreci bu süreçten sonra devam edecektir. Mahkemenin HTC’ye verdiği ceza ise telefona tedbir konması oldu. Konulan tedbir şu an için sadece Hollanda sınırları içerisinde geçerli ancak mahkeme heyetinin verdiği karar farklı ülkelerde emsal teşkil edebilir.

Konuya ilişkin HTC cephesinden yapılan açıklamada ise “Verilen karar hayal kırıklığı yaratmıştır. Telefon üzerinde elbette olumsuz etkileri olacaktır ancak alternatif çözümler üzerinde şu an için çalışmalar yürütülüyor” şeklinde oldu.

kaynak: phandroid

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın