HTC One A9 Güncellemeleri, Nexus’lardan 15 Gün Sonra Alacak!

media 12542

Bugün sizlerle buradaki haberimizde duyurusunu yaptığımız, HTC‘nin yeni orta seviye amiral gemisi One A9 modelinin ardından, Taiwan’lı teknoloji devinden tüm üreticileri kıskandıracak, daha doğrusu örnek olacak çok önemli bir hamle geldi.

teknik destek

HTC‘nin resmi Twitter hesabından paylaşılan mesajda, HTC‘nin One A9 modeli için güncellemeleri Google‘un Nexus cihalarına güncelleme yayınlanmasından 15 gün içinde yayınlayacağını söyledi.

Bu adım, bugüne kadar HTC dahil, diğer tüm OEM üreticileri tarafından da atılan en büyük gelişme olarak Android tarihine geçebilir. Yani HTC One A9 modeliyle, Android kullanıcılarının en büyük sorunu olan güncelleme alma problemi tarihin tozlu raflarına gömülecek.

htc-one-a9-twitter-guncelleme

Eğer HTC bu dediğini gerçekleştirse, sadece güncelleme konusunda en iyi Android cihaz üreticisi olmayacak, aynı zamanda son yıllardaki ciddi satış azalması sebebiyle yaşadığı finansal problemleri de düzeltip, rakiplerinin karşısına tekrar eski günlerde olduğu gibi sağlam bir şekilde çıkabilecek.

Şimdilik 15 günde güncelleme hizmeti sadece HTC One A9 modeli için olsa da, umarız diğer bir çok HTC modeli için de aynı hizmet devreye girer.

Ancak büyük ihtimalle, HTC bu güncelleme desteğini sadece Android 6.0 Marshmallow sürümü için hazırladığı yazılımı kullanan cihazlara uygulayacak ki bu bile harika bir şey. Tebrikler HTC.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın