HTC One A9’un Avrupa Fiyatı Şok Ediyor!

media 12676

Bu yıl çıkardığı HTC One M9 modeli ve bu modelin istenilen başarıyı yakalayamamasının ardından çıkarılan HTC One M9+ (One M9 Plus) modelinin de iyi satış rakamlarına ulaşamaması ile birlikte, HTC yeni arayışlara girmişti.

Andronova

Kısa süre önce ilk olarak HTC Aero ismiyle ortaya çıkan ve sonradan HTC One A9 olduğu anlaşılan yeni modelini duyurmaya hazırlanan HTC, ürünün Avrupa satış fiyatıyla kullanıcıları yine üzebilir.

HTC’nin yeni modeli hakkında “10 Çekirdekli HTC One A9 Android 6.0 Marshmallow ve Sense 7 İle Gelecek” başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

htc-one-a9-avrupa-fiyati

Hollandalı bir alışveriş sitesinde ortaya çıkan HTC One A9‘un 4GB RAM ve 16GB dahili hafızaya sahip olacağı görülürken, asıl şaşırtıcı olan şey ise One A9 modelini için 706,64 Euro fiyat belirlenmiş olması.

Bu rakamdan yola çıkarak bile 2400TL’nin üstünde bir fiyat ortaya çıkarken, Türkiye’de cep telefonları için alınan vergi oranlarıyla oluşacak 3000TL’nin üstündeki vahim fiyat seviyesini tahmin edebilirsiniz.

Peki, HTC hiç neden çok satamadığını düşünmüyor mu? Ürünleri Samsung ve Apple’ın ki gibi popüler olmamasına rağmen, neden hala yüksek fiyat politikasını sürdürerek kendi ayağına kurşun sıkıyor anlamak güç.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın