HTC, One A9’un iPhone’lara İyi Bir alternatif Olduğunu Söyledi!

media 12550

HTC‘nin CEO’su Cher Wang, kısa süre önce ortaya çıkan yeni modeli One A9 hakkında, “o, güzellik, basitlik ve performans arasındaki dengesiyle, yApple‘ın iPhone’larına güzel bir alternatif olacak” dedi.

teknik destek

CEO’nun bugün New York’ta yapılacak etkinlikte tanıtılması beklenen yeni HTC One A9 modeli hakkında böyle konuşması elbette anlaşılabilir. Ancak bu doğru mu? Yani One A9 modeli gerçekten de iPhone‘lara rakip olabilir mi?

Daha önce MediaTek’in 10 çekirdekli Helio X20 işlemcisine sahip olacağı söylenen HTC One A9 modelinin, daha sonra 8 çekirdekli Snapdragon 617 işlemciyle geleceği öğrenildi.

htc-one-a9-goruntu2

HTC’nin, böyle orta segment işlemciye sahip olup ta iPhone’lara alternatif demesi oldukça abartılı gibi duruyor. Ona A9‘un diğer özelliklerine bakacak olursak, 5 inç 1080×1920 piksel çözünürlükte ekran, 2GB veya 3GB RAM, 16GB ve 32GB dahili hafıza, microSD kart desteği ve Android 6.0 Marshmallow sürümü.

htc-one-a9-goruntu1

Orta segment diyebileceğimiz bu modelin özellikleri için ise HTC’nin istediği fiyat 599 euro. Bir üst seviye akıllı telefon olan iPhone 6s modelinin bile 749 euro‘dan satıldığını düşünürsek, One A9 modelinin değil iPhone alternatifi, satışının bile başarılı olacağını söylemek zor.

Sizin bu konudaki düşünceniz nedir?

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın