HTC One İçin Android 4.2.2 ve Sense 5.1 Güncellemesinin Detayları Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bir süre önce Android takımının lideri Sundar Pichai tarafından gün yüzüne çıkarılan ve 26 Haziran’da ilk olarak Play Store üzerinden satışa sunulacağı bildirilen HTC One Google Edition, sahip olduğu saf yazılım desteği (Android 4.2.2) ile hem HTC hem de Android hayranları için yeni bir heyecan sunacak.

Andronova

Mevcut HTC One’da ise üretici yazılımın 4.1.2 sürümünü kullanan Tayvanlı üretici, Android 4.2.2 güncellemesini Sense 5.1 ile harmanlayarak haziran sonunda kullanıcıların beğenisine sunabilir.

Android-revulotion geliştirici ekibinin blog sayfası üzerinden duyurduğu haberde güncellemeye dair detaylar ortaya çıkarken, söz konusu yeniliklerin 26 Haziran’da dağıtımına başlanabileceği vurgulanıyor. İlk olarak Nexus cihazlarda tecrübe edilen Android 4.2’nin getirdiği yeniliklerin yanı sıra HTC’nin 5 numaralı sürümü ile büyük değişime uğrattığı Sense arabiriminde de yenilikler sunuluyor.

media 16871

Özel romların en önemli modifikasyonlarından biri olan yüzdeli batarya ikonu söz konusu yeniliklerin başında geliyor. Ayarlar-Enerji-Pil seviyesini göster sekmesinden özellik aktif hale getiriliyor ve kullanıcılar batarya seviyesini daha net şekilde takip edebiliyor. Google’ın Android 4.2’de sunduğu ikinci bir bildirim ekranına ikinci taraf üreticilerde kendi arabirimlerinde yer vermeye başladı. Mevcut bildirim ekranında sağ üst köşesinde yer alan simgeye dokunduğumuzda çok çeşitli, birçok ayara kısa yoldan ulaşabileceğimiz bir bildirim ekranı karşımıza çıkıyor.

Google’ın Android 4.2 sunduğu Daydream yeniliği HTC’nin hazırlamış olduğu güncellemenin  yenilikleri arasında yer alıyor. Ekran koruyu görevi gören Daydream ile çeşitli bilgiler ekranda anında belirecek. Cihaz kilit ekranda olsa bile Google Currents haberleri ve bunun yanında fotoğraf albümlerine anında erişim sağlanabilecek.

media 16872media 16873

Telefonlarında yer verdiği dört adet kapasitif butonu, HTC One ile birlikte ikiye düşüren HTC, menüye geçiş için kullanıcıları alternetif bir seçenek daha sunacak. Ana ekrana dönüş butonuna uzun basılmasıyla, söz konusu buton menü düğmesi işlevini kazanacak.

Canlı ana ekran olarak adlandırılan Blinkfeed’e Instagram entegrasyonunun yanı sıra bir dizi iyileştirmeler de güncelleme kapsamında yer bulacak. Site kaynakları çok yakında farklı ekran görüntülerinin de yayınlanacağını bildirdi.

media 16874

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın