HTC One için Android 4.3 Güncellemesi Eylül Ayı İçerisinde Başlayacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Haziran ayı içerisinde One kullanıcıları için Android 4.2.2 güncellemesinin dağıtımına başlayan HTC, Kuzey Amerika ülkelerinin yanı sıra farklı kimi ülkelerde de söz konusu güncellemenin sunulmayacağı ve buradaki One kullanıcılarına direkt Android 4.3 güncellemesinin verileceğini bildirilmişti.

Konuya ilişkin sorulan bir soru üzerine HTC Amerika Başkanı Jason Mackenzie, Twitter hesabı üzerinden HTC One için Android 4.3 güncellemesinin eylül sonuna kadar başlayacağını müjdeledi. Güncellemenin dağıtımı ABD ve Avrupa ülkeleri için de geçerli olacak. Almanya’da devam eden IFA Berlin 2013’te HTC standında sergilenen mavi renkli One’ın Android 4.3 ile çalıştığı görüntülenirken, Sense sürümünde ise herhangi bir farklılık öngörülmüyor.

Sunulacak güncelleme kapsamında; OpenGL ES 3.0, Bluetooth 4.0 LE, yeni bir görev yöneticisi, daha yumuşak geçişler ve performans artışı sağlanması bekleniyor. Ultrapiksel kamera ve batarya noktasında da iyileştirmeler bekleniyor.

Android 4.3 rekabetinde görünüşe bakılırsa HTC ön sırada yer alacak. Nexus cihazlar sonrası güncellemenin ilk olarak One modeline sunulması bekleniyor. Samsung ise Galaxy Note 3 lansmanında Galaxy S4, Galaxy S III ve adı geçmedi ancak muhtemelen Galaxy Note II için Android 4.3 güncellemesinin dağıtımına ekim ayında başlayacak. Sony ise Xperia Z için herhangi bir takvim netleştirilmedi.

ilgili>> GSMArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir