HTC One için Android 4.4.2 KitKat Güncellemesi Başladı! [Güncelleme]

blank

Google‘ın kasım ayında Android 4.4 KitKat‘i duyurmasının hemen akabinde HTC One’ın GPe versiyonunu 15 gün içerisinde güncelleyen HTC, telefonun geliştirici sürümü için de Android 4.4 güncellemesini bir aylık süre içerisinde serbest bırakmıştı. Tayvanlı üretici One’ın uluslararası modeli içinse kullanıcıları 90 gün bekleteceğini ifade etmişti.

teknik destek

HTC güncelleme noktasında verdiği sözü yerine getirdi ve henüz 90 günlük süre dolmadan HTC One için Android 4.4.2 güncellemesini Avrupa’da resmen başlattı. Zaten güncellemenin ocak sonu ve şubat başında dağıtıma sunulması beklenen bir gelişmeydi.  İlk olarak Fransız taşıyıcı SFR’nin OTA (şebeke) üzerinden dağıtımını gerçekleştirdiği Android 4.4.2 güncellemesinin kısa süre içerisinde Avrupa geneline yayılması bekleniyor.

Android 4.4.2 güncellemesi arayüzden ziyade performans odaklı gelişmelerle dikkat çekiyor. Sistemin daha az RAM tüketimi sayesinde daha hızlı bir arayüz ve çoklu görev yöneticisi, kablosuz yazıcı desteği, Hangouts‘un yerleşik SMS uygulaması olarak kullanılabilmesi, Sense 5.5 kullanıcı arayüzünde gelişmeler, yeni galeri özellikleri, Sense TV geliştirmeleri daha gelişmiş BlinkFeed ana ekran uygulaması ve performans artışı güncelleme kapsamında yer alan yenilikler.

HTC One’ın yanı sıra One Max, One mini, Desire 601, Butterfly S ve DroidDNA/Butterfly modelleri de Android 4.4.2 güncellemesine kavuşacak. Söz konusu modeller içerisinde One Max ve One mini için şubat başında güncellemenin dağıtıma sunulması bekleniyor.

Güncelleme: Fransız taşıyıcı SFR’den konuya ilişkin resmi bir açıklama yapıldı. Şirket güncellemenin henüz başlamadığını ve şubat ayına kadar da başlamayacağı şeklinde bir açıklama yayınladı. 

kaynak: gottabemobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!