HTC One için Sense 5.5 Güncellemesi Başladı! [Güncelleme]

blank

Bir süre önce resmi tanıtımı gerçekleşen One Max adlı hibrit cihazda ilk olarak  yer aldığı tespit edilen HTC’nin Sense 5.5 numaralı kullanıcı arayüzü, aradan geçen kısa süre içerisinde Tayvanlı üreticinin 2013 yılı amiral gemisi modeli HTC One için dağıtıma sunuldu.

İskandinav ülkelerinin yanı sıra Doğu Avrupa ve Rusya’da kullanıcılara ulaştığı rapor edilen Sense 5.5 güncellemesi Android 4.3 temeline dayandırılıyor ve yeni firmware numarası 3.62.401.1 olarak kaydedildi. 675MB boyutunda olan güncellemenin tüm Avrupa’ya yayılması birkaç haftayı bulacaktır. HTC halihazırda hala dünyanın birçok ülkesinde One için Android 4.3 güncellemesinin dağıtımını gerçekleştirirken, kimi ülkelerde Android 4.3 ve Sense 5.5’in aynı güncelleme paketi içerisinde yer alması bekleniyor.

Sense 5.5 ile birlikte ana ekran uygulaması BlinkFeed’e özel RSS beslemeler eklenebilecek ve ayrıca BlinkFeed özelliği kullanıcının tercihine göre pasif hale getirilebilecek. Yeniden tasarlanan galeri uygulaması, arayüzü değişen müzük uygulaması, video aynatıcında güncellenen arayüz ile yeni müziklerin eklenmesi ve genel anlamda kullanıcı arayüzünde sağlanan iyileştirmeler güncelleme paketi içerisinde yer alan diğer yenilikler oldu.

OTA üzerinden dağıtımı sağlanan güncellemenin kısa süre içerisinde ülkemiz kullanıcılarına da ulaşması bekleniyor.

Güncelleme: HTC’nin dağıtımı gerçekleşen güncellemeye ilişkin blog sitemize gönderdiği bilgilendirme e-postası aşağıdaki şekildedir.

Bugün, HTC yazılım güncellenmesine ilişkin sitenizde yer alan haber ile ilgili ek bilgiyi aşağıda paylaşmak isterim.

 Güncelleme için doğru zamanlama ve ve HTC’nin açıklaması aşağıdaki gibidir.

 “HTC One’a en son Sense 5.5 deneyimi ve Android 4.3’ü getiren yazılım güncellemesinin EMEA bölgesi çapında piyasaya sürülmeye başladığını ve Kasım ayı boyunca devam edeceğini teyit ederiz.”

htc-one-android-4.3-sense-5.5-change-logkaynak: AndroidCentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!