HTC One'ın Ultrapiksel Kamerası ilk Sınavını iPhone 5 Karşısında Verdi!

HTC One'ın Ultrapiksel Kamerası ilk Sınavını iPhone 5 Karşısında Verdi!
müşteri hizmetleri

Resmi tanıtımı sonrası kamuoyunda büyük bir yankı uyandıran HTC One, kullanıcıların beğenisine sunduğu birçok yeniliği bünyesinde barındırıyor. Özellikle sahip olduğu Ultrapiksel çözünürlüklü kamera, standartları bir adım öteye taşımanın yanında telefon satışlarında etkin bir rol oynayacaktır.

Piksel boyutu 2 mikron, BSI sensörlü, bünyesinde HTC ImageChip 2’yi barındıran, diyafram aralığı F2.0 olan optik görüntü sabitleyicisi ile HDR formatında video ve fotoğraf çekimi gerçekleştiren kamera rakiplerine nazaran ışığı 3 kat daha fazla emiyor. Üreticinin ‘Ultrapiksel’ adını verdiği yenilikçi teknoloji sayesinde ışığın yetersiz olduğu ortamlarda bile başarılı çekimler sunuyor.

Kameranın sergilemiş olduğu performans hakkında ilk izlenimlere lansman esnasında çekilen bir dizi görsel ve videolarla sahip olmuştuk. Tabi çekilen görüntüler kameranın sunduğu yetenekler hakkında çokta bilgi sahibi olmamızı sağlayamıyordu. Neyse ki CNet Asya, HTC One ile iPhone 5 kameraları arasında kapsamlı olmamakla birlikte hızlı bir test yayınladı.

Çeşitli aydınlatma koşullarında çekilen görsellerde, Ultrapiksel kameranın hiçte fena olmayan bir performans sergilediğini görüyoruz. Tabi süreç içerisinde daha kapsamlı ve bilimsel ortamda yine iddialı kameraya sahip (Lumia 920) telefonlarla yapılacak karşılaştırmalarda daha fazla detaya sahip olabiliriz.