HTC, One Kullanıcıları için Stok Android ve Sense 5 Arasında Bir Tıklama ile Geçiş Üzerinde Çalışıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google I/O etkinliğinde yeni bir Nexus cihaz tanıtımı gerçekleştirmeyen Google, etkinlik kapsamında saf Android (AOSP) ile çalışan Galaxy S4 ve etkinlikten kısa bir süre sonra da HTC One’ın Google sürümünü kullanıcıların beğenisine sundu. TouchWiz Nature ve Sense 5 arabirimlerinden yoksun olan telefonlarda daha önce Nexus telefonlarda görmeye alıştığımız stok arayüz yer bulurken; Google, Android ekosisteminin en güçlü telefonlarını Nexus programına dahil ederek faklı bir uygulamayı da başlatmış oldu. Önümüzdeki aylarda Xperia Z, Oppo Find 5 ve Huawei Ascend P6’nın da Google Edition programına dahil edilmesi bekleniyor.

Bir süre önce Galaxy S4’ün Google sürümüne ait Android 4.3 güncellemesi final aşamasında sızdırılmış ve güncellemenin Samsung tarafından hazırlandığı bildirilmişti. Oysa şu ana de söz konusu iki telefon için de güncelleme desteğinin Google tarafından sağlanacağı bildirilmişti.

HTC’nin HTC One Google Edition için aynı zamanda Sense 5 yazılımı hazırlığında olduğu bilgisini de değerlendirdiğimizde, Google Edition kapsamına alınan telefonların güncelleme desteğinin yine üretici tarafından sağlanacağı ihtimali güçleniyor.

Ünlü Android geliştiricilerinden Paul O’Brien Twitter hesabı üzerinden HTC’nin One kullanıcıları için tek bir tıklama ile stok Android ve Sense 5 arasında geçiş yapmasına olanak sağlayan bir proje üzerinde çalıştığını duyurdu. “Geçiş” olarak adlandırılan proje sayesinde kullanıcıların hem saf Android hem de Sense 5 deneyimi yaşaması sağlanacak.

HTC, One Android ve Sense 5

HTC’nin Sense arabirimine dahil ettiği Kızılötesi, canlı ana ekran olarak adlandırılan Blinkfeed ve HTC Zoe gibi uygulamalardan vazgeçmeden stok Android deneyimi sunacak olması heyecan verici bir proje olarak değerlendiriliyor. Benzer bir çalışmanın Samsung cephesinde Galaxy S4 için de oluşturulacağı iddia edilirken, yakın zamanda proje hakkında daha fazla detayın ortaya çıkması bekleniyor.

kaynak: AndroidAuthority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir