HTC One M7 için Android 4.4.3 Tabanlı Özel ROM Yayınlandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google şu sıralar güncelleme noktasında hareketli günler yaşıyor. Android 4.4.3 güncellemesini yayınlayan arama motoru devi birkaç gün sonra bu defa Android 4.4.4 güncellemesini Nexus kullanıcıları için başlattı.

Andronova

Üreticiler tarafında ise henüz Android 4.4.3’ün dağıtımına başlanmadı. Haziran ayı içerisinde Samsungu’un söz konusu güncellemeyi Galaxy S5 kullanıcıları için yayınlaması bekleniyor. Test süreci tamamlanan güncelleme her an başlayabilir.

Haziran ayı içerisinde ya da temmuz başında Android 4.4.3 güncellemesini başlatacak bir diğer üretici ise HTC olacak. Son zamanlarda kullanıcılarına en güncel yazılımları hızlı bir şekilde aktararak bu anlamda olumlu bir sicil oluşturan Tayvanlı üretici ilk olarak One M8’i hemen akabinde ise geçtiğimiz yılın amiral gemisi modeli One M7’yi Android 4.4.3 ile buluşturacak.

HTC’nin yazılım ekibinde yer alan ve aynı zamanda XDA Geliştiriciler Forumu’nda MaximusHD serisiyle kimi HTC telefonlar için özel ROM’lar hazırlayan LlabTooFeR, One M7 için Android 4.4.3 tabanlı ilk özel ROM’u yayınladı. Bir HTC çalışanı olan LlabTooFeR‘ın en güncel yazılama sahip ROM yayınlaması sürpriz olmasa gerek.

Kamera, pil ve ses bölümünde bir dizi iyeleştirmelerin yer aldığı güncellemeyle hata düzeltmeleri, güvenlik yamaları ve genel performans iyileştirmesi de sağlanıyor. One M7 için hazırlanan özel ROM’u yükleyebilmeniz için cihazınızda S-OFF ve root işlemlerinin yapılmış olması gerekiyor. Daha sonra yapmanız gereken ise MaximusHD ROM’u indirip özel bir Recovery (TWRP) modundan yüklemek.

Son bir hatırlatma yapacak olursak; One M7 için her ne kadar Android 4.4.3 tabanlı bir ROM hazırlanmış olsa da, Tayvanlı üretici Android 4.43 güncellemesini atlayarak telefonlara direkt Android 4.4.4’ü sunabilir.

kaynak: forum.xda-developers

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.