HTC One M8'de yüksek performans modu nasıl etkinleştirilir?

media 11931

M8 tanıtımdan kısa bir süre sonra dünyanın birçok noktasında raflardaki yerini aldı. Peki HTC One M8 performans modu açma işlemini yapmak ister miydiniz?

teknik destek

HTC‘nin One ailesine dahil ettiği en iddialı telefon M8 tanıtımı yapıldıktan çok kısa bir zaman içerisinde mobil pazardaki yerini aldı. 

Ülkemizde 2.499 liradan satışa sunulan akıllı telefon 5-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü Super LCD3 ekran, 2.3GHz’de çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemci, Adreno 330 GPU, 2GB RAM, 16GB depolama, hafıza kart desteği, BoomSound stereo hoparlör ve çift sensörlü Ultrapiksel kamera özellikleriyle ön plana çıktı. 2.3GHz ‘de çalışan bir işlemciden güç alan telefonda, HTC bununla yetinmeyip M8’e yüksek performans modu da eklemiş durumda.

Yüksek performansı modu, HTC One M8’in kriter puanlarını artırmaya yardımcı olur ve cihazın daha yüksek performansla çalışmasını sağlar. Yüksek performans modu, cihazın pil ömrüne olan etkisi ve cihazda yaşanabilecek ısınmalara karşı telefon içerisinde bir tercih olarak sunulmuş. Şimdi dilerseniz yüksek performans modunun nasıl etkinleştirildiğine göz atalım.

HTC One M8'de yüksek performans modu nasıl etkinleştirilir?

1.Adım: Öncelikle Ayarlar> Hakkında> Yazılım Bilgileri bölümünde yapı numarasına art arda 7 defa tıklayın. Telefon uyarıda artık geliştirici olduğunun bilgisini verecek. Bu işlem sonrası Ayarlar altında “Geliştirici Seçenekleri” karşınıza çıkacaktır.

2.Adım: Şimdi Ayarlar> Geliştirici Seçenekleri bölümüne gidin.

3.Adım: Burada “HTC One M8 Yüksek Performans Modunu Etkinleştir” şeklinde seçenek çıkacak. Seçenek aktif edildiğinde size bir uyarı verecek. Bu uyarıda yüksek performans modunda işlemcinin gereğinden daha yüksek hızlarda çalışacağını, bu nedenle pil ömründe bariz bir düşüşle karşılaşacağınızı anlatmak isteyecek. Buarada telefon aşırı da ısınabilir.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın