HTC One (M8) Prime Bir Kez Daha Gündeme Geldi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Son birkaç yıldır Android tarafındaki üreticilerin amiral gemi modellerinin mini versiyonlarını duyurmalarına alıştık ancak son dönemde gelişen haberler amiral gemi telefonlardan daha üstün özellikli modellerin de yolda olduğunu gösteriyor. Bu söylentiler ilk olarak Galaxy S5 Prime ile başladı. Henüz Galaxy S5 tanıtılmadan dillendirilen bu iddialar varlığını hala sürdürüyor ve iddia göre Quad HD ekranlı Galaxy S5 Prime test süreci için Hindistan’a gönderilmiş durumda. Daha üstün özellikli bir amiral gemisi oluşturma fikri Samsung için yeni bir gelişme değil. Güney Koreli üretici geçtiğimiz yılın ikinci yarısında Snapdragon 800 işlemcili Galaxy S4 LTE-A modelini duyurduğunu hatırlatalım.

teknik destek

Benzer bir gelişme HTC cephesinde de yaşanıyor. İlk olarak @evleaks tarafından ortaya atılan One M8 Prime modeline ilişkin bu defa bazı teknik özellikler Japon htcsoku sitesi tarafından yayınlandı.  Gelen haberlere göre One M8 Prime eylül ayında tanıtılacak. 5.5-inç büyüklüğünde Quad HD (2.560 x 1.440p) çözünürlüklü ekranla donatılacak. M8’in gelişmiş versiyonu olacak akıllı telefona Qualcomm cephesinden dört çekirdekli Snapdragon 805 işlemcisi güç verecek. Bellek tarafında ise 3GB RAM, 16GB dahili depolama ve microSD kart desteği bizleri karşılayacak.

One M8 Prime olarak adlandırılan telefonda iddiaya göre yine çift kamera kullanılacak. 5 Ultrapiksel kamera ve derinlik içinse 18MP çözünürlüklü bir kamera One M8’in kamera bölümünü oluşturacak. USB 3.0 portunu da beraberinde getirecek ve 300Mbps’ye kadar indirme hızına ulaşabileceği iddia edilen üst sınıf akıllı telefonun  gerçek olup olmayacağını önümüzdeki dönem bizlere gösterecek.Eylül ayına kadar M8 Prime modeline ilişkin haberler çıkmaya devam edecek. Telefon için ifade edilen “eylülde tanıtılacak ve 5.5-inç ekran” ifadeleri dikkate alındığında One M8 Prime’ın Galaxy Note 4’ü doğrudan hedef alan bir telefon olacağını göstermektedir.

kaynak: phandroid

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!