HTC One M9 Snapdragon 810 Isınma Problemi Testlerde Belli Oluyor!

media 125

Bu yılın en iyi akıllı telefonlarından HTC One M9‘un geçtiğimiz günlerde Turkcell tarafından 2799TL’den başlatılan ön siparişleriyle birlikte kullanıcılar yeni ürünlerine kavuşmak için sabırsızlanıyorlar. Ancak bu haberimiz M9’u bekleyenler için pek sevindirici olmayacak.

Andronova

HTC‘nin daha önce AnTuTu testlerinde de fark edilen, ancak bilerek yapıldığı, hile olduğu söylenen Snapdragon 810 aşırı ısınma sorununun ardından, şimdi de yeni yapılan karşılaştırmalı test sonuçlarında termal kameralarda ısınma problemi net olarak görüntülendi.

İlk olarak Samsung’un ısınma problemi olduğu için Snapdragon 810 yongasını kullanmama kararı almasıyla başlayan, sonra LG’nin böyle birşey yok desede, sonrasında bazı sorunlar vardı ancak hallettik demesiyle devam eden ve artından Sony’nin yeni amiral gemisinde Snapdragon 810 ısınma problemiyle mücadele ediyor haberiyle tüm gözler Qualcomm’a çevrilmiş durumda. Neredeyse bütün büyük üreticilerin yeni amiral gemilerinde kullandıkları ve milyonlarca kişinin satın alacağı Snapdragon 810 yongalı akıllı telefonların görünüşe göre hepsinde ısınma problemi olacak.

Aşağıda HTC One M9 ile beraber, iPhone  6 Plus, Galaxy Note 4, LG G3 ve One M8 üzerinde yapılan GFXBench testlerinden sonra elde edilen termal kamera görüntüleri, her şeyi tüm çıplaklığıyla gösteriyor.

Snapdragon-810-termal-kamera-isinma

Kendi yongası Exynos’u kullanan Samsung ve yine Samsung’un ürettiği yongayı kullanan Apple’ın bu konuda diğerlerinden ayrılması, her iki firmaya büyük avantaj sağlayacağa benziyor. Umarız, üreticiler bu konuda gerekli adımları en kısa sürede atar ve milyonlarca kullanıcının mağdur olmasının önüne geçerler.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın