HTC One M9’un Beklenen Özellikleri Sızdı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC‘ nin önümüzdeki sene çıkacak yeni amiral gemsisi HTC One M9‘un, sahip olması beklenen bazı özellikler hakkında ilk sızıntılar ortaya çıktı. Çin kaynaklı bir sosyal medya sitesine göre, One M9 Ocak ayında Teksas’ ta düzenlenen CES’ te ( Tüketici Elektroniği Fuarı) tanıtılıp, 2015 yılında ilk çeyrek sonunda satışa sunulacak.

Andronova

2012 yılında One ailesini başlatan HTC, geçtiğimiz sene tamamen metal kaplama, ultra piksel kamera ve Blinkfeed gibi özelliklerle donattığı  One M7 ile oldukça iyi bir çıkış yakalamıştı. Geçen senenin tasarımını geliştiren firma, sanal tuşlara ve derinlik sensörüne yer verdiği One M8 ile de başarısını sürdürmüştü. Ultra piksel kameranın düşük çözünürlüğü ve telefonun yüksek fiyatı ile eleştirilen HTC, önümüzdeki sene çıkaracağı model için iyi çalışmışa benziyor.

Qualcomm Snapdragon 805 işlemci kullanması beklenen telefonda, 3 GB RAM bulunacak. 5.5 inç büyüklüğünde QHD ( 2560 x 1440 piksel ) çözünürlüğünde bir ekranla gelmesi tahmin edilen telefonda, kamera olarak ise OIS ( Optik Görüntü Sabitleme ) destekli 16 MP bir lens kullanılması tahmin ediliyor. Bose destekli stereo hoparlöre sahip olması beklenen telefonun batarya kapasitesi ise, söylentilere göre 3500 mAh olacak. Android 5.0 Lolipop yüklü gelecek telefon, ayrıca One Prime kod adlı bir çeşidi daha bulunacak ancak, Prime hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Konuşulan özelliklere baktığımızda, amiral gemisi bir telefonun sahip olması gereken her şey gözüküyor. Ancak; Android 5.0 64 bit işlemcileri desteklediği için, HTC’nin Snapdragon 810 kullanma ihtimali daha yüksek gözüküyor. Tabi daha önce sektörden sızan bilgiler, Snapdragon 810’un yılın 2. çeyreğinden önce çıkmayacağını söylemişti. Bu durumda, telefonun Mart ayında Barselona’da düzenlenen MWC’de  ( Mobil Dünya Kongresi) tanıtılması ve yılın ikinci çeyreğinde satışa çıkması daha olası.  Telefonda dikkat çeken başka bir özellik ise, ultra piksel kameranın bırakılarak, 16 MP başka bir kamera modülü kullanılması. Belki de HTC, düşük çözünürlük sorununu halledemediği için ve müşteri şikayetlerini göz önüne alarak, başka bir lense geçme kararı almıştır. Telefonun tanıtılma tarihi yaklaştıkça, daha net bilgiler ortaya çıkacaktır. HTC One M9’dan beklentileriniz neler?

HTC One M9

Kaynak: MyDrivers

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.