HTC One Max’in Ekran Boyutu ve İşlemci Birimi Onaylandı [Galaxy Note 3 ile yan yana]

Andronova

HTC One Max ile ilgili aylardır devam eden söylentilerde telefonun, Galaxy Note 3 ve LG G2’de olduğu gibi Qualcomm cephesinde Snapdragon 800 işlemcisiyle güçlendirildiği ifade edildi. Söz konusu söylenti mobil dünyasının en güvenilir sızıntı kaynaklarından biri olan @evleaks tarafından reddedildi ve Twitter kullanıcısı One Max’in yine Qualcomm cephesinden ancak performans noktasında daha gerilerde kalan S4 Pro APQ8064 işlemcisinden güç alacağını duyurdu.

Mobil dünyasının merak uyandıran ve HTC’yi yeni bir kategori içerisinde temsil etmeye hazırlanan One Max’in AnTuTu kriter puanının ortaya çıkması ve telefonun Galaxy Note 3 ile yan yana çekilen fotoğraflarının belirmesi ilse hem kullanılacak çipset hem de ekran boyutu onaylanmış oldu.

Galaxy Note 3’ün 5.7-inçlik ekran boyutunun referans alındığı ölçümde One Max’ın 5.9-inçlik bir ekranı sahip olduğu yekpare alüminyum kasa içerisinde barındırdığı ortaya çıktı. Alt ve üst bölümlere yerleştirilen BoomSound hoparlörlerle beraber One Max’in daha uzun bir cihaz olduğu net bir şekilde görülmekte.

gsmarena_008

AnTuTu testinde elde edilen kriter puanına gelince, 26.500 seviyesinden bir puan alındığı görülüyor ve söz konusu puan HTC One’ın daha önce sergilemiş olduğu performansı aynen ortaya koymaktadır. Bu gelişme de HTC’nin telefon/tablet melezi aygıtında 1.7GHz’de çalışan dört çekirdekli Snapdragon 600 işlemcisine sahip olduğunu doğruluyor.

One Max

Ekim ayı içerisinde satışa sunulması planlanan telefonun diğer ayrıntılarına göz atacak olursak; Android 4.3 işletim sistemi, Sense 5.5 kullanıcı arayüzü, 3.300mAh kapasiteli batarya, 2GB RAM ve 32GB dahili depolama birimi.

gsmarena_009

gsmarena_007

ilgili>> GSMArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir