HTC One Max’in Tüm Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı!

blank

Uzun süredir gündemde yer bulan HTC’nin One Max adlı yeni nesil akıllı telefonu için Tayvanlı üretici geçtiğimiz günlerde davetiye dağıtımına başlamış ve phablet cihazın 15 Ekim’de Hong Kong’da düzenlenecek bir etkinlik kapsamında lanse edileceğini bildirmişti.

teknik destek

Telefonun tasarımı gelinen noktada kafalarda soru işareti oluşturmuyor, zira One Max’e ait birçok görsel sızdırıldı ve telefonun HTC One çizgisini devam ettireceği anlaşıldı. Bunun yanında telefonun arka bölümünde parmak izi sensörüne yer verilecek.

Elde edilen bir belge ise telefonda yer alacak diğer teknik özelliklerin tümüne ışık tutuyor. Kendi kategorisinde yer alan Galaxy Note 3, Xperia Z Ultra LG Optims G Pro, LG Vu 3 ve Lumia 1520 modelleriyle rekabet etmesi beklenen One Max’in işlemci yükünü 1.7GHz frekans hızında çalışan Qualcomm’un dört çekirdekli Snapdragon 600 işlemcisi üstlenecek.

Android 4.3 ile çalışacak dev ekranlı telefonda Sense kullanıcı arayüzünün 5.5 numaralı sürümü yer alacak ve bu sayede kullanıcılar dilerse ana ekran uygulaması BlinkFeed’i devre dışı bırakabilecek. 16/32/64GB depolama seçenekleri sunacağı bildirilen telefonun microSD kart desteğine sahip olacağı bildiriliyor ki, bu oldukça ilginç bir detay oldu. Zira bakıldığında HTC’nin üst seviye akıllı telefonlar microSD kart desteğine son yıllarda yer pek yer vermediğini görüyoruz.

Specs-HTC-One-Max

Telefonun sahip olduğu diğer donanım bileşenleri ise şu şekilde; 5.9-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Super LCD ekran, 10.6mm kalınlık ve 130 gram ağırlık, Beats Audio ses teknolojisi, BoomSound hoparlörler, düşük enerji tüketimi sağlayan Bluetooth 4.0 LE ve daha önce görüntülendiği üzere 3.200mAh kapasiteli çıkarılamayan pil.

One Max tanıtılmasına kısa bir süre kaldı ve nihayet telefonun resmi teknik özellikleriyle karşılaşacağız.

Verizon-Max-2

kaynak: PhoneArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!