HTC One Mini Ortaya Çıktı!

HTC One Mini Ortaya Çıktı!
müşteri hizmetleri

HTC’nin nisan sonu itibariyle dünyanın birçok bölgesinde satışa sunduğu üst seviye akıllı telefonu One, taraflı tarafsız birçok kesim tarafından en iyi telefon olarak gösteriliyor. Her ne kadar batarya noktasında eleştiriler yapılıyor olsa da, yekpare alüminyum alaşımlı kasa, Sense 5, HTC BlinkFeed, HTC Zoe, Ultrapiksel kamera, Beats Audio ses çıkışı ve stereo hoparlör gibi birçok yeniliğin telefonda yer alması HTC One’ı fazlasıyla ön plana çıkarmakta.

HTC One namı diğer HTC M7 mayısın ilk haftası itibariyle ülkemizde de raflardaki yerini alacak. Tayvanlı üreticinin yıl boyunca tepedeki tek modeli olacağı bildirilen telefon için belirlenen satış fiyatı ise 1.999 lira oldu.

HTC One’dan kayda değer satışlar bekleyen şirketin asıl sürprizi ise HTC One Mini olacak. Şubat ayı sonu itibariyle hakkında dedikodular başlayan ve o dönemden bu yana HTC M4 olarak adlandırılan telefon PhoneArena sitesi tarafından ortaya çıkarıldı. Sızıntını kaynağı ise Twitter’da bir fenomen haline gelen evleaks oldu. Evleaks her ne kadar Galaxy S4 sızıntılarında baltayı taşa vurmuş olsa da daha önce sızdırdığı birçok görsel ve bilgi ile güvenirliğini kanıtlamış bir kaynaktır.

HTC One ile benzer bir tasarım sergileyen HTC One Mini 4.3-inç boyutunda HD çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak. Qualcomm cephesinden çift çekirdekli bir işlemci ve 2GB RAM’in güç vereceği telefonda ultrapiksel kamera, HTC Zoe, alüminyum kasa, 16GB depolama birimi, LTE, Sense 5, Android 4.2.2, stereo hoparlör ve Beats Audio ses çıkışına sahip olacak.

Tasarım noktasında sade arka bölümde yer alan kamera ve LED flaşın konumlarında bir farklılık göze çarparken, telefonun haziran ayında satışa sunulacağı yönünde ciddi iddialar var. Tayvanlı üreticinin agresif bir fiyatlandırma sergilemesiyle HTC One Mini’nin önemli başarılara imza atacağını şimdiden ön görebiliriz.

müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR