HTC One mini ve HTC One Max, O2 Operatörünün Dokümanlarında Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz ay ülkesi Tayvan’da yeni amiral gemisi Butterfly s’i duyuran HTC, orta sınıf içinse çift SIM kartlı Desire 600 modelini tanıtmıştı. Şirketin önümüzdeki ayda da ürün yelpazesini genişleteceği biliniyor ve bahsi geçen telefonlar ise One mini ve One Max. One mini çeşitli dönemlerde sızdırılırken, telefonda yer bulacak teknik özelliklerde neredeyse netleşti. One Max ise Tayvanlı üreticiye yeni bir platformda rekabetin kapılarını açacak. Telefonun taslak çizimleri haziran ayı başında servis edilirken, O2 Almanya’nın iç belgelerinde One Max’a bir kez daha rastlanıldı.

teknik destek

Digitimes tarafından da kısa süre önce onaylanan ve çıkış tarihi için ağustos ayı gösterilen One mini, 4.3-inç boyutunda HD çözünürlüklü Super LCD3 ekrana sahip olacak. 1.5GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon 400 işlemci, Adreno 305 grafik birimi ve 2GB RAM telefonun güç birimini oluşturuyor.

Tasarım noktasında abisi One’a oldukça benzerlik gösteren One mini’de ayrıca 16GB dahili depolama birimi, Android 4.2.2, Sense 5, canlı ana ekran Blinkfeed, HTC Zoe ve stereo hoparlörler gibi detaylar da yer bulacak.

One Max ise yılın ikinci yarısında merakla beklenen telefonlar arasında yerini almış durumda. Telefona dair detaylar şu an itibariyle sınırlı ve bu sebeple bahsi geçen teknik özellikler iddiadan öteye gitmiyor. Aynı kategoride yer alan ve alması beklenen telefonlarda Snapdragon 800 işlemcisinin yer alması bekleniyor . 2.3GHz frekans hızında çalışması beklenen işlemciye Adrenoo 330 grafik birimi ve 2GB RAM eşlik ediyor.

5.9-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü LCD3 ekranın yer alacağı One Max da tasarım noktasında One modeline benzerlik gösterecek. 9.3mm kalınlığa sahip olması beklenen telefonda Ultrapiksel kamera, HTC Zoe, Android 4.2.2, Sense 5, stereo hoparlörler, Beats Audio ve 3.300mAh kapasiteli batarya diğer detaylar. Şirketin her iki telefonu da ağustos ayı içerisinde düzenleyeceği bir basın etkinliğinde tanıtması bekleniyor.

kaynak: AndroidCentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir