HTC One S için Android 4.2.2 ve Sense 5 Güncellemesi Yayınlanmayacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz yıl nisan ayında Android 4.0 ile resmi tanıtımı gerçekleşen HTC One S, kısa süre sonra Android 4.1 Jelly Bean güncellemesine kavuşmuştu. HTC’nin 2012 yılında tüketicilere sunduğu telefon, sahip olduğu donanım itibariyle orta sınıf için ideal bir seçenek sunuyordu. Birçok One S kullanıcısı, HTC One sonrası Android 4.2.2 ve Sense 5 güncellemesini beklerken, şirketin yaptığı açıklama kullanıcılar arasında hem hayal kırıklığı hem de öfkeye sebep oldu. Şubat ayında One modelinin resmiyet kazandığı dönemde One S, One X, Droid DNA ve Butterfly modellerine Android 4.2.2 ve Sense 5 güncellemesinin sunulacağı bildirilmesine rağmen, One S güncelleme kapsamından çıkarıldı.

teknik destek

HTC tarafından yapılan açıklamada; “HTC One S bundan sonraki Android işletim sistemi güncellemelerini almayacak ve telefonun mevcut Android ve HTC Sense sürümlerinde kalacağını doğrulayabiliriz. Bu haber bazı kullanıcılarda hayal kırıklığı yaratabilir ancak müşterilerimiz HTC One S’in muhteşem bir kamera ve ses deneyimi sunduğundan emin olabilirler.”

1.5GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Qualcomm işlemciden güç alan telefonda Adreno 225 grafik birimi, 1GB RAM ve 16GB ROM yer almakta. Söz konusu donanım Android 4.2.2 ve Sense 5 için yeterli seviyede olduğunun altını çizmek gerekir. HTC One S kullanıcılarının bundan sonraki Android sürümü yükseltmelerinde başvuracağı yöntem özel ROM’lar olacaktır.

kaynak: AndroidCentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir