HTC One S için Kesilen Güncelleme Desteğinin Arkasında Qualcomm Yatıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC’nin One S için mevcut Android ve Sense sürümünde kalacağına ilişkin yaptığı açıklama sonrası telefon kullanıcıları hayal kırıklığı yaşarken, One S kullanıcıları çift çekirdek işlemcili ve 1GB RAM’e sahip telefon için söz verilen güncellemenin sağlanması için HTC’yi dilekçe yağmuruna tutmuştu. HTC konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapmış değil ancak elde edilen bilgiler desteğin kesilme sebebi olarak Qualcomm’u işaret ediyor. İddiaya göre Tayvanlı üreticinin güncelleme desteğini kesilmesine, Qualcomm cephesinde Snapdragon S3 işlemciler için sürücülerin artık güncellenmeyecek olması sebep olarak gösteriliyor.

teknik destek

AndroidandMe sitesinde yer alan habere göre HTC mühendislerinin Snapdragon S3 sürücülerini bağımsız olarak güncellemesi hem zor hem de maddi olarak şirkete fazla bir yük bindireceği için şirketin her iki versiyon için de yazılım desteğini kestiği aktarılıyor.

Bilindiği üzere HTC geçtiğimiz yıl Snapdragon S4 Plus işlemcilerde yaşanan tedarik sıkıntısı sebebiyle kimi pazarlarda One S modelinde Snapdragon S3 işlemcine yer verdi. Ülkemizde dahil olmak üzere kimi Asya ve Doğu Avrupa ülkelerinde Snapdragon S3 işlemcili versiyon satışa sunulmuştu.

Sitede yer alan haberin devamında ise HTC telefonları için geliştirdiği yazılımlarla nam salan @LlabTooFeR adlı kullanıcı Twitter hesabı üzerinden One S’in Snapdragon S4 Plus işlemcili versiyonu (Ville) için Android 4.2.2 ve Sense 5 güncellemesinin sunulacağını bildirdi. HTC’nin konuya ilişkin nasıl bir çözüm geliştireceğini bekleyip göreceğiz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir