HTC One satışları 5 Milyonu Geride Bıraktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Alüminyum kasa ve ultrapiksel kamera sensöründe yaşanan tedarik sıkıntıları sebebiyle dünya genelinde bir aylık gecikmeye uğrayan telefon, aynı zamanda şirketin 2013 yılı birinci çeyrek mali tablosunda hayal kırıklığı yaratmasında etkin rol oynamıştı.

HTC Asya CEO’su Lennard Hoornik ve şirketin şef ürün sorumlusu Kouji Kodera’nın yaşanan başarısızlık neticesinde şirketteki görevlerine son verdikleri dile getirilirken; HTC One yaşanan bunca olumsuzluğa rağmen 5 milyon gibi kayda değer bir rakamı geride bırakmayı başardı.

Wall Street Journal’a göre telefon 5 milyon rakama bir aylık süre içerisinde ulaştı. Elde edilen rakam Galaxy S4’ün yarısı kadar olabilir ancak, HTC’nin pazarlama noktasında Samsung kadar büyük bir bütçeye sahip olmadığı ön görüldüğünde, gerçekleştirilen satışların şirket açısında bir başarı sayılabileceğini ifade edebiliriz.

Halihazırda Android dünyasının en iyi telefonlarından biri olarak gösterilen HTC One, şirket cephesinden son gelen raporlara göre yoğun bir ilgi ile karşı karşıya. Bu noktada perakende şirketlerinde de gelen talepler değerlendirilirken, telefonun üretim kapasitesi iki katına çıkarıldı.

5 milyon satış elbette HTC’nin ikin çeyrek gelirlerine önemli katkı sunacaktır. Elde edilen rakam bir başarı olarak değerlendirilebilir fakat, şirketin iyi bir yolda olduğunu hissedarlara göstermek için daha fazla telefon satışı gerçekleştirmesi gerekiyor. Son bir değerlendirme daha yapacak olursak;  HTC One ilek defa bir telefon, Android tarafında Galaxy S serisine bu denli ciddi bir rakip oldu.

kaynak: HTCSource

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir