HTC One "UltraPiksel" Kamera Örnekleri [VİDEO]

New York ve Londra’da eş zamanlı düzenlenen etkinliklerle resmiyet kazanan HTC One, bünyesinde barındığı birçok yeniliği kullanıcıların hizmetine sundu. Şirketin büyük umutlar bağladığı ve mart ayında 85 ülkede satışa sunulacağı bildirilen telefon HTC Sen

HTC One
müşteri hizmetleri

New York ve Londra’da eş zamanlı düzenlenen etkinliklerle resmiyet kazanan HTC One, bünyesinde barındığı birçok yeniliği kullanıcıların hizmetine sundu. Şirketin büyük umutlar bağladığı ve mart ayında 85 ülkede satışa sunulacağı bildirilen telefon HTC Sense 5, HTC BlinkFeed™, HTC Zoe™ ve HTC BoomSound™ özellikleriyle büyük yankı uyandırdı.

Arabirimde sağlanan gelişmeler daha sade ve kullanıcı dostu bir deneyim sunması hedeflenen Yeni Sense ya da Sense 5,  HTC Zoe ile Ultrapiksel  kamera, HTC BlinkFeed kişisel canlı akış hizmeti ve Beats Audio ses teknolojisiyle desteklenen ön yüzde konumlanmış HTC BoomSound hoparlörleri. Tüm bunlar HTC One’ın yenilikçi kimliğini diğer modellerden ayırıyor.

Saydığımız detaylar arasında en çok merak edilenin Ultrapiksel kameranın sunacağı performans olduğunu ön görebiliriz. Geçtiğimiz yıl One serisinde büyük aşama kaydettiği kamera verimliliğini Ultrapiksel ile bir adım daha ileri taşımayı amaçlayan Tayvanlı üretici, yeni nesil kamerada ışığı standartların aksine 3 kat daha fazla emen, f/2.0 diyafram aralığı ve 28mm lens genişliğine sahip, optik görüntü sabitleyicisi ile HDR formatında video çekimi gerçekleştiren, HTC ImageChip 2 ile 5 farklı ortamda başarılı çekimler oluşturan, son olarak sürekli çekim ve ağır çekim video kaydı olanağı da yenilikçi kameranın yetenekleri arasında yer alıyor. Bahsini ettiğimiz tüm bu detaylar Ultrapiksel kamerayı sektörün en iddialı çözümü yapabilir.

1080p çözünürlükte video kaydına olanak sağlayan arka kameranın yanı sıra, telefonun ön ölümünde ise yine HDR video kaydı sunan 88 dereceye kadar açı sunan ve Full HD video çekim yapabilen 2.1MP çözünürlüklü kameranın da yer aldığını hatırlatalım.

Çiçeği burnunda telefonun kısa süre içerisinde sunduğu kamera performansı detaylı olarak test edilecektir. Etkinlik esnası bireysel çekilen görüntülerin yanı sıra üretici firmanın Youtube kanalıyla yayınladığı videolara aşağıdan göz atabilirsiniz.

p5jntwRNh7A" width="1000" height="505" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen">

2dI_UESYVCw" width="1000" height="505" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen">

D29eooD17ig" width="1000" height="505" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen">

müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
kürşat
kürşat - 7 yıl Önce

Geçenlerde bir konu hakkında yorumda bulunmuştum, espirili ve şaka yollu sony yapar diğerleri taklit eder demiştim... Tabi hala espiri olduğunu belirterek söylüyorum xperia z nin çıkması bence htc ve samsungun yeni modellerini daha erken çıkarmalarını sağladı diye düşünüyorum... Bakın gece çekiminde üstün olan sony kendine rakip buldu suya dayanıklı telefonlar üretiliyor.. Ne yalan söylim htc one kasa olarak biraz xperia serilerinden esinlenmiş gibi duruyor... Bunları neden söyledim.... Yenilikleri çıkartmak ve geliştirmek önemlidir bakınız htc one çok güzel cihaz olmuş... Ben hala sony fanıyım orası ayrı ama gelişim çok daha hızlanıyor... Bir tek 600 serisi işlemci için inşallah çok erken değildir.. Yoksa one x deki gibi bir optimizasyon sıkıntısı yaşamaz tüketiciler..
Saygılar..

cheshim
cheshim - 7 yıl Önce

Arkadaslar yanlis bilinen bi seyi duzelteyim istiyorum. Bu telefon 4 mp degil. 8 mp fakat sadece gece modunda ultrapixel teknolojisini kullanarak daha aydinik bir goruntu sunmak isterseniz 4 mp oluyor.

enverpa_a
enverpa_a - 7 yıl Önce

Sony çiler samsung cular neden htc haberlerini takip ediyorsunuz lekeleme tarzı mesaj yazıyorsunuz bukadarda kıskançlık olmaz bırakın htc liler yazsın konuşsunlar

fırat
fırat - 7 yıl Önce

sony ericsson ve nokia medillerinin kameraları daha net emin olun bunlar 100 megapikselde cıkarsalar derinlik yani dpi leri 72 de kalıyor nokialarda 300 dpi nokia daha iyi sony ericssondan ayrılınca onlarda saçmaladı

cherkesomer
cherkesomer - 7 yıl Önce

ilk videoda güneş karşıdayken bu şekilde bir video performansı eğer gerçekse.. tek kelimeyle muazzam..

17 saniye içinde reklamı geçebilirsiniz