HTC One ve Galaxy S4’ün Google Sürümleri için Android 4.3 Güncellemesi Resmen Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google cephesinde, özellikle Android güncellemeleri sebebiyle yoğun bir hafta geride kaldı. Jelly Bean için ikinci kapsamlı güncellemesini Android 4.3’le ilk olarak Yeni Nexus 7’de tanıtan Google, aradan 24 saat geçmeden diğer Nexus cihazlar (Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 7, Nexus 10) için de güncellemenin başladığını duyurmuştu.

Andronova

Söz konusu güncellemenin aynı anda Google Play Edition cihazlar için de sunulması bekleniyordu, ancak bu yönde herhangi bir açıklama yapılmadı. Genel kanı ise güncellemenin kısa süre içerisinde başlayacağı yönündeydi.

Google, Nexus cihazların güncellemeleri üzerinden bir hafta geçmişken HTC One ve Galaxy S4’ün Google Play sürümleri için Android 4.3 güncellemesini resmen başlattı. OTA (şebeke üzerinden) yoluyla dağıtımı gerçekleşen güncelleme Galaxy S4’te 150.7MB, HTC One cephesinde ise 185.5MB boyutunda.

media 2895

Android 4.3 cephesinde yer alan yeniliklerin yanı sıra arabirimde de ufak çaplı yenilikler göze çarpıyor. Her iki telefonda da widget simgelerinin bir miktar büyüme göze çarparken, Google’ın AMOLED ekran verimliliği sebebiyle Galaxy S4’te siyah bir arka plan benimsediğini görüyoruz. Bunun yanı sıra Kızılötesi, HTC One’da işlem görüyor ve  Bluetooth-tabanlı internet bağlantısı şu an Galaxy S4 için bir seçenek haline getirildi.

Android 4.3 güncellemesi için kimi Android üreticileri çeşitli açıklamalar yapsa da, ilk dağıtımlar yılsonunda başlaması öngörülüyor.

media 2896

ilgili>> Engadget

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın