HTC One ve HTC One mini Yan Yana Görüntülendi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC One’ın (M7) şubat ayı içerisinde duyurulasının hemen akabinde HTC M4 olarak adlandırılan yeni bir telefon için iddialar gün ışığına çıkmaya başladı. Sahip olduğu kod adından orta sınıf detaylar sergileyeceği bildirilen HTC M4 nitekim öyle de oldu ve üstelik HTC One’ın mini olarak isimlendirildi.

Andronova

Yaklaşık dört aylık süreçte dönem dönem telefona dair görseller ortaya çıkarken, teknik özellikler de gün geçtikçe şekillenmeye başladı. Ağustos ayında satışa sunulacağı bildirilen telefonun temmuz ayında duyurulması bekleniyor. HTC One ile yan yana görüntülenen One mini, tasarım noktasında abisiyle benzer detaylar gösterirken, kullanılan malzemede farklılıklar olması bekleniyor.

One mini modelinin çerçevesinde plastik bir şerit yer bulurken, Tayvanlı üretici hem telefonu daha uygun fiyat ile satışa sunmak hem de daha hafif bir yapı sunmak adına böyle bir hamle gerçekleştirdiği tahmin ediliyor. Tabi söz konusu ihtimallere alüminyum kasada yaşanan tedarik sıkıntısı da eklenebilir. Kasa yapısında alüminyum malzemeye de yer verildiği bildiriliyor.

media 16842

4.3-inç ekrana sahip olacağı bildirilen telefonda ekran çözünürlüğü henüz netlik kazanmasa da HD çözünürlüklü  Super LCD 3 ekran bekleniyor. Engadget kaynakları arka bölümde yer alan kameranın ultrapiksel olup olmadığına dair net bilgi vermiyor ancak HD çözünürlüklü video kaydına olanak sağladığını iddia ediyor.

İşlemci noktasında ise Qualcomm’un yeni nesil çift çekirdekli işlemcilerinden 1.4GHz’de çalışan çift çekirdekli Snapdragon 400 birimine yer verilecek. 2GB RAM’in yer alması beklenen telefonda kızıl ötesi girişine yer verilmezken; One mini’nin ses yetenekleri HTC One ile benzerlik gösterecek. Ön bölümde yer alan stereo hoparlörler ve Beats Audio ses çıkışı One mini modelinde de yer bulacak.

Android 4.2.2 ve Sense 5 ile çalışacağı bildirilen telefona dair detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

kaynak: AndroidCentral

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın