HTC One X ve One X+, Android 4.4 Güncellemesi Alacak Mı? Resmi Açıklama Yapıldı!

Android tarafında cihaz üreticilerinin geriye dönük cihazlara güncelleme sunmaları pek alışılmış bir durum değil. Google ile yapılan anlaşma gereği Android işletim sistemi ile çalışan bir telefona 18 ay boyunca resmi güncelleme desteği sunulması zorunlu tutuluyor. Cihazların akıbeti 18 aydan sonra üreticinin insafına bırakılıyor. Donanım tarafında üreticinin sürücüleri güncellememesi ya da kullanıcıların daha güncel modellere yönlendirilmesi de yine resmi güncelleme desteğinin son bulmasında etkin rol oynuyor.

Andronova

Son olarak HTC‘nin 2012 yılı üst sınıf telefonları One X ve OneX+ için resmi güncelleme desteğinin artık son bulduğu resmi kaynaklarca doğrulandı. HTC Danimarka ve HTC İngiltere tarafından yapılan açıklamalara göre her iki telefonda mevcut sürümleri ile yola devam edecek. Tayvanlı üretici son olarak her iki telefon için Android 4.2.2 ve Sense 5 güncellemelerini yayınlamıştı.

Her iki telefon Nvidia cephesinde üretilen Tegra 3 işlemcisine sahip. Söz konusu telefonların LTE destekli ülkelerde Qualcomm işlemcili modelleri de satışa sunuldu. Güncelleme desteğinin son bulması Qualcomm işlemcili One X ve One X+ versiyonları  için de geçerli. One X ile aynı dönemde tanıtılan One S modeli ise Android 4.2 güncellemesine dahi kavuşamamış ve HTC bu noktada tüketicilerin yoğun eleştirisine maruz kalmıştı. Benzer eleştiriler bundan sonraki süreçte de devam edecek gibi görünüyor.

Son olarak One X+ modelinin Android ekosisteminde 15 aylık bir cihaz olduğunu hatırlatalım. One X ve One X+ sahipleri Android 4.4 ve sonraki Sense sürümleri için bundan sonraki süreçte geliştiriciler tarafından hazırlanan yazılımlara yönelecek ya da daha güncel telefonlara.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.