HTC One’a Sunulacak Android 4.3 Güncellemesi, Ultrapiksel Kamera için Ciddi Sorunlara Çözüm Getirecek

blank

HTC‘nin şubat ayında düzenlediği One lansmanında üzerinde en fazla durduğu yeniliklerden biri Ultrapiksel sensör olmuştu. Mobil dünyası için yeni bir terim olan Ultrapiksel’i basit şekliyle ele alacak olursak; standart sensörlere nazaran One’ın sahip olduğu sensör ve piksel boyutu daha büyüktür. Bu sebeple sensör 3 kata kadar daha fazla ışık depoluyor, bu da karanlık ve az ışıklı ortamlar daha net çekimleri beraberinde getiriyor. Gün ışığı çekimlerde ise daha canlı çekimlerin yakalanabildiğini belirtelim.

teknik destek

One için oluşturulan pazarlamada önemli bir detay oluşturan Ultrapiksel kamera ilk aşamada tedarik noktasında Tayvanlı üreticiyi sıkıntıya sürüklemiş ve telefonun çıkış tarihi yaklaşık bir ay ertelenmişti.

HTC One için sunulan güncellemelerde telefonun kamera performansında ara ara iyileştirmeler yapan HTC, eylül sonuna kadar başlaması planlanan Android 4.3 güncellemesi ile kamera performansında ciddi artış sağlamayı hedefliyor.

Bazı One kullanıcılarının telefonun düşük ışık performansının başarısız olduğunu ve çekilen görüntülerde mor, mavi ya da kırmızı renklendirmelerin yer aldığını rapor etmişti. HTC ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada sorunun varlığını kabul ederek Android 4.3 güncellemesi ile birlikte düşük ışık koşullarında renk kontrastlarını artıracaklarını bildirdi.

HTC One’ın Ultrapiksel kamera performansında ciddi manada iyileştirmeler sağlayacak Android 4.3 güncellemesine eylül ayı içerisinde başlanacağı daha önce resmi olarak bildirilmişti.

HTC One’da yer alan kamera, F2.0 diyafram aralığına sahip ve optik görüntü sabitleyici teknolojisini beraberinde getiriyor. HDR formatında da video ve fotoğraf çekimleri gerçekleştiren kamerada HTC ImageChip 2 görüntü işlemcisine yer veriliyor.

ilgili>> TalkAndroid 

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!