HTC One'ın (HTC M7) Basın Görseli Ortaya Çıktı!

HTC One'ın (HTC M7) Basın Görseli Ortaya Çıktı!
müşteri hizmetleri

HTC’nin kamuoyunda uzun süredir adından sıkça söz edilen, yakın zamana kadar HTC M7 olarak adlandırılan ve bir süre önce ise evleaks tarafından HTC One ismiyle çıkış yapacağı bildirilen telefonun basın görseli ortaya çıktı. HTC One’ın ilk görüntüsü ise şirketin düzenlemiş olduğu yıl sonu partisinde CEO Peter Chou’nun telefonun kamerasını test etmesiyle ortaya çıkmıştı.

Telefonun son tasarımını sunduğu iddia edilen ve yine evleaks tarafından sızdırılan görsel hakkında değerlendirmede bulunacak olursak, telefonun alt ve üst bölümünde geniş bir alana yayılan ahize ve hoparlörler dikkat çekerken yine üst bölümde ön kamera ve sensörler yer almakta. Şirket, logosunu ise telefonun alt bölümünde konumlandırmış.

4.7-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ve inç başına 468ppi değer sunan SoLux panel, halihazırda en yüksek piksel değerine sunacak telefon olacak. Qaulcomm cephesinde beklenen işlemci henüz netleşmezken iddialar 1.7GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Krait mimarili APQ8064 biriminin kullanılacağını bildiriyor. 2GB RAM, 32GB depolama alanı, Beats Audio desteğini hem yazılım hem de donanım olarak arkasına alan HTC One, Andorid 4.2 ve Sense 5.0 arabirimi ile çalışacak.

Geçtiğimiz yıl MWC 2013 etkinliğinde resmiyete kavuşturduğu One serisinde imageSense teknolojisini kullanan Tayvanlı üretici, büyük umutlar bağladığı One modelinde ise yine kamera teknolojisinde çığır açacağa benziyor. 4.3 ultrapiksel çözünürlüğünde kamera 3 katmandan oluşan ve RGB olarak adlandırdığımız 3 pikseli de aynı anda işleyebilen, bu sayede daha net ve canlı görüntü oluşumuna imkân sunan bir yeniliği beraberinde getirecek. Geleneksel Bayer fitrelerinde her piksel sadece bir tek renk yakalarken, M7’de yer alacak Foveon X3’te ise 3 renk birbiri üzerine yığılacak ve bu üç katmanda gerçek görüntü okuma sağlanacak.

19 Şubat’ta Londra ve New York’ta düzenlenecek özel etkinliklerde resmiyet kazanacak telefon için detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

kaynak: gsmarena

müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR