HTC Önümüzdeki Ay Neredeyse Yarı Fiyatına Plastik One M8’i Duyurmaya Hazırlanıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC Önümüzdeki Ay Neredeyse Yarı Fiyatına Plastik One M8’i Duyurmaya Hazırlanıyor

Andronova

HTC One M8’i özel kılan detaylarının başında metal alaşımlı kasası geliyor. %90 oranın metal kullanımı sunan akıllı telefon, güzel bir tasarım ve özel bir görünüm sunuyor ancak tüm bunların bedeli ise telefonun rakiplerine oranla daha yüksek bir fiyattan satışa sunulmasını beraberinde getiriyor olmasıdır. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir raporda HTC One M8’in benzer tasarım ve özelliklerde Windows Phone 8 platformuna da taşınacağı iddia edilmişti. Bu konu henüz netliğe kavuşmadan Çinli kaynaklar bu defa telefonun plastik kasalı seçeneğinin yolda olduğu bilgisini verdi.

Gforgames sitesinde yer alan habere göre telefon plastik kasaya sahip HTC One M8’in tasarım ve donanım özellikleri aynen korunacak. Metal yerine plastik bir malzemenin yer verilmesiyle telefonun fiyatında da ciddi bir düşüş yaşanacağı bildiriliyor. Halihazırda Çin’de 853$’dan satılan HTC One M8’in plastik kasalı seçeneği ise neredeyse yarı fiyatına 483 Dolar’dan satışa sunulacak.

HTC Önümüzdeki Ay Neredeyse Yarı Fiyatına Plastik

Plastik kasaya sahip HTC One M8’in sadece Asya ülkelerine özel  ya da hangi ülkelerde satışa sunulacağına ilişkin bir bilgi yok. Plastik kasalı One M8’in uygun fiyatı dikkate alındığında Galaxy S5 ya da diğer rakipleriyle daha agresif bir rekabete tutuşacaktır.

25 Mart’ta ülkemizde de 2.499 liralık fiyatıyla satışa sunulan One M8 öne çıkan özellikler şunlar; 2.3GHz’de çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemci, Adreno 330 GPU, 2GB RAM, 5-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekran, Android 4.4.2, Sense 6.0, BlinkFeed, HTC Zoe, 2.600mAh kapasiteli pil, BoomSound hoparlörler ve çift 4MP Ultrapiksel kamera.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.