HTC, “Quietly Brilliant” Sloganını Emekliye Ayırırken, Pazarlama Giderlerine Daha Fazla Kaynak Aktaracak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

HTC cephesinde yeni yapılanma süreci tüm hızıyla devam ederken, şirket 2009’dan bu yana kullandığı “Quietly Brilliant” sloganına artık reklam kampanyalarında yer vermeyecek. Son dönemlerde hedeflenen satış rakamlarının elde edilememesi ve gelirde yükselen bir ivmenin sağlanamaması, pazarlama noktasında yaşanan sıkıntılara bağlanmıştı. Şirket CEO’su Peter Chou, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir değerlendirmede, öz eleştiride bulunmuş ve ürünlerinin kullanıcı nezdinde yeterince tanıtılamadığına vurgu yapmıştı. Özellikle en önemli rakiplerinden Samsung’un pazarlama noktasında yaptığı harcamaların altını çizen Chou, söz konusu harcamaların kendileri açısında çok yüksek meblağlar olduğunu belirtmişti.

HTC One’ın öncülüğünde başlatılan yeni süreç, tedarik noktasında bazı sıkıntılarla başladı. Pazarlamadan sorumlu kıdemli yöneticilerden Benjamin Ho, son dönemde yaşanan bazı gelişmeleri Wall Street Journal’a değerlendirirken, Ultrapiksel kamera sensörünün bizim için özel olarak dizayn edildiği ve bu sebeple üretim aşamasının zorlu süreçten geçtiği; söz konusu gelişmenin de ilk aşamada bazı aksaklıklar yaşattığını belirtti.

Geçmişte yenilikler yapıldığı ancak, bu yeniliklerin yeterli seviyede olmadığını sözlerine ekleyen Ho, “Öncelikle kullandığımız sloganı emekliye ayıracağız. Yeni pazarlama stratejisiyle bir şeyleri değiştirme vaktinin geldiğini ön görebiliriz. Pazarlama ekibine aktarılan kaynak %250 arttırılacak; bunun yanı sıra medya harcamaları ise %100’lük bir artış gösterecek” sözlerini sarf etti.

kaynak: androidandme

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir