HTC, Satışlarındaki Üç Yıllık Düşüşün Ardından Yükselişe Geçti!

media 14023

Uzun süredir finansal sorunlar yaşayan ve işlerin yolunda gitmediği, Nexus One, Desire HD gibi zamanının en popüler cihazlarını ürettikten sonra geçen yılların ardından pazar payını Samsung’a ve diğer üreticilere kaptıran Android’in ilk “şövalyesi” HTC‘de rüzgar yönünü değiştirmeye başlıyor.

Andronova

Huawei ve Xiaomi gibi yükselişe geçen Tayvan’lı üretici HTC, uzun yıllardır düşüşünü sürdürdüğü satışlarını 2014’ün son çeyreğinde arttırmaya başladı. Geçtiğimiz 2013 yılının son çeyreğine kıyasla 2014’ün son çeyreğinde satışlarını %50 oranında arttırmayı başaran HTC, son çeyrekte 14.67 milyon dolarlık minicik bir kar oranı yakaladı.

Kar oranına bakılmaksızın durumların iyiye gittiği HTC’de 2014’ün 3. çeyreğinde 1.37 milyar $’lık satış ve 2014’üm 4. çeyreğinde ise toplam 1.49 milyar $’lık satış gerçekleşti.

HTC’nin geçtiğimiz yılın ilgi çekici ürünlerinden olan HTC Desire Eye gibi ürünleriyle yükselişe geçen HTC, bu yıl giriş seviyesine odaklanarak pazar payını arttırarak tekrar yükselmeyi hedefliyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın