HTC Two’ya (One 2) Ait Bilgiler Gelmeye Devam Ediyor

HTC Two’ya (One 2) Ait Bilgiler Gelmeye Devam Ediyor, Bazı Konsept Tasarımlar Yayınlandı!

Andronova

2013 yılı HTC açısından pek de içi açıcı geçmedi. HTC One‘da yaşanan tedarik sıkıntısıyla başlayan sorunlar, satış rakamlarında istenilen seviyeye ulaşılmaması, patent davaları, şirket sırlarının çalışanlar tarafından çalınması ve üst üste açıklanan mali kayıplarla devam etti. Yeni yıla artık sayılı günler kalmasına rağmen HTC, Almanya ve İngiltere’de Nokia‘ya kaybettiği patent davaları ile bir kez daha gündeme geldi.

Tayvanlı üretici 2013 yılının ikinci yarısında Demir Adam Robert Downey JR eşliğinde dev bir bütçeli bir reklam ve pazarlama süreci başlattı. Sürecin ilk aşamasında HTC kısaltmasına farklı anlamlar yüklenerek marka tanınırlığı ön planda tutulmaya çalışıldı. Demir Adam’ın asıl etkisini ise önümüzdeki dönem tanıtılacak One 2 ya da HTC Two modelinde göstermesi bekleniyor.

HTC’nin kötü giden süreci olumlu yöne çevirmek elindeki en önemli kozlardan biri olarak gösterilen yeni nesil One modeline ilişkin son dönemde bazı bilgiler ortaya çıktı. Resmi kaynaklarca henüz doğrulanmayan bazı bilgiler bu defa Forbes cephesinden geldi.

Forbes’in analistlere dayandırarak sunduğu habere göre Tayvanlı üreticinin yeni nesil akıllı telefonu 4.9-inç ekrana sahip olacak. Bir önceki modelde 4.7-inç ekran kullanan HTC’nin ekran boyutunu bir seviye büyütmesi zaten beklenen bir gelişmeydi, fakat iddialar 5-inç yönündeydi. HTC One tasarımdan izler taşıması beklenen HTC Two‘da alt ve üst bölümlere BoomSound hoparlörler yerleştirilecek, bu sebeple telefonun daha da uzamasının önüne geçmek için ekran boyutunda 4.9-inç tercihi ihtimal dahilinde görünüyor.

Telefonda yer alacak ekran çözünürlüğü hala gizemini koruyor. Samsung ve LG’nin bir sonraki amiral gemi modellerinde 2K (2560x1440p) çözünürlüğe geçiş yapması yüksek ihtimal. HTC tarafında ise benzer bir çözünürlük seviyesi beklenebilir.

Haberde ayrıca HTC’nin telefonu mart ayında duyuracağı bilgisi yer alıyor. Muhtemel fiyatı 600$ olarak belirlenen telefonda Android 4.4 işletim sistemini ve Sense 6‘nin yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. Qualcomm‘un hangi işlemcisinin kullanılacağı ise henüz bilinmiyor.

Kısa süre önce Galaxy S5’in HTC One görünümlü bazı konsept çalışmaları sergilenmişti. Benzer bir çalışma bu defa HTC’nin bir sonraki amiral gemisi için hazırlandı. Alt bölümden bu tasarıma göz atabilirsiniz.

HTC two HomescreenHTC two lockscreenHTC two transition

kaynak: androidos, androidheadlines

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.