HTC, Ultrapiksel Kameranın Yanı Sıra Genel Performans Artışı için One Modeline Güncelleme Sundu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC One şu sıralar tedarik sıkıntısını bir nebze olsun geride bırakırken, telefonun dünya genelinde birçok ülkede satışa sunulması bekleniyor. Ülkeler arasında Türkiye de yer alırken telefon için belirlenen satış fiyatı ise 1.999 lira oldu. İlk aşamada sınırlı sayıda satışa çıkan telefonda kullanıcıların ultrapiksel kameranın performansı noktasında şikayetleri bildirilmişti. Tayvanlı üreticinin başta ultrapiksel kamera performansını iyileştirmenin yanı sıra sistem performansında da iyileştirmelere olanak sağlayan  1.29.401.13 numaralı yazılımı kullanıcılara sunmaya başladı.

teknik destek

Güncelleme kapsamında düşük ışıklı çekimler esnasında dengenin sağlanması, HTC Zoe ile ses kaydında yaşanan sorunların çözümü, ağır çekim video çekimlerinde oluşan gürültülerin giderilmesi, ISO ayarlarının kullanıcı tarafından değiştirildiği durumlarda kullanıcı için doğru ISO miktarını gösterilmesi ve genel anlamda sistem iyileştirmeleri göze çarpıyor.

Güncelleme halihazırda kullanıcılar OTA yolu ile sunulurken, piyasaya çıkacak One modellerinde söz konusu iyileştirmelerin yer aldığı ifade ediliyor.

Hazır konu HTC One’dan açılmışken son dönemde Nokia ile yaşanan mahkeme sürecine tekrar değinmekte yarar var. Tayvanlı üreticinin büyük umutlar bağladığı One modelinde, sadece Nokia telefonlarda kullanılabilen HAAC mikrofonunun yer alması sebebiyle Hollanda yargısı tarafından tedbir konulduğuna dair bir karar çıkmıştı.

HTC karar hakkında hayal kırıklığı yaşadığına dair bir açıklamada bulunmuş ve söz konusu durumun giderilmesi için çalışmaların başlatıldığına dair beyanatlarda bulunmuştu. Oysa durumun hiçte böyle olmadığı ortaya çıktı. Nokia tarafından açılan dava tamamen STM aleyhine açılmış ve söz konusu mikrofonun One modelinde kullanılmış olması telefon satışlarına herhangi bir engel oluşturmayacaktı.

HTC, STM firmasından tedarik ettiği HAAC mikrofonları kullanmaya devam edecek ancak elinde stok tükendiği zaman farklı alternatiflere yönelmek zorunda kalacak; zira şirketin HTC’ye mikrofon satmasının önünde Nokia ile yapılan özel anlaşma ve yargı kararı var.

kaynak: phandroid

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!