HTC ve Beats Electronics Arasında Beklenen Ayrılık Gerçekleşti!

blank

HTC yaşanan süreçte her ne kadar olumsuz bir tablo ortaya koysa da, mobil dünyasının daha doğrusu akılı telefon platformunun yenilikçi ve köklü üreticileri arasında yerini almaktadır. 2011 yılında dünya kulaklık devi Beats ile ortaklığa giden ve şirketin %50.1’lik hissesini satın alan Tayvanlı üretici, ilk olarak Sensation XE ve Rezound modellerinde Beats Audio desteğine yer vermeye başladı.

Söz konusu destek ilk aşamada yüzeysel bir yapıdaydı ve bas-ekolayzır düzenlemeleri ile başladı. Her yeni modelde ise Beats Audio daha da geliştirildi, farkını ortaya koydu ve hatta kimi telefonlarda kutu içeriğine Beats Audio etiketine sahip kulaklıklar da dahil edildi

Gelişen süreç ikili arasındaki ortaklığın yavaş yavaş biteceğinin işaretçisiydi ve nitekim de öyle oldu. HTC ilk olarak elinde bulundurduğu %50.1’lik hissenin yarısını geçtiğimiz yıl 150 milyon dolar karşılığında Beatse geri satmıştı. Son olarak ise elinde kalan %25’lik diğer hisselerin de satışının 265 milyon dolar karşılığında gerçekleştiği bildirildi. Satış işleminin neden gerçekleştiğine dair bir açıklama yapılmadı, ancak bu durumda HTC’nin yaşadığı olumsuz mali tablonun büyük etkisinin olduğu düşünülüyor.

Beats ise iki yıl önce HTC ile yapılan anlaşmada daha geniş kitlelere ulaşmak için mobil dünyasında var olmak istediklerini belirtmişti. HTC  ile ayrılan yollar sonrası kim bilir farklı bir üretici ile yeni bir ortaklık başlayabilir. Kim bilir belki Samsung, LG ya da Sony…

ilgili>> AndroidCentral

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!