HTC ve Motorola’dan Android 4.4 Güncellemesine İlişkin Yeni Açıklamalar Geldi

blank

Google, Android 4.4 KitKat’in dağıtımını Nexus cihazlar için sürdürüyor. Diğer taraftan ise Android ortakları söz konusu güncellemenin kullanıcılara aktarılmasına ilişkin planlamalarını kamuoyu ile paylaşmayı sürdürüyor. Son olarak Motorola, Moto X sonrası Android 4.4 güncellemesine kavuşacak cihazların listesini resmi site üzerinden duyururken, HTC cephesinden ise yeni bir açıklama geldi.

teknik destek

Bir Google şirketi olan Motorola’nın kendi cihazlarında neredeyse stok Android deneyimi yaşattıklarını görüyoruz. Tüm bunlar değerlendirildiğinde Android 4.4 güncellemesinin kısa süre içerisinde yayınlanması beklenebilir, ancak Motorola takvimi ilişkin herhangi bir detay paylaşmıyor. Moto X‘in Android 4.4 güncellemesini alacağı günler öncesinden açıklanmıştı. Bunun yanı sıra ATRIX HD, Electrify M,  Droid Ultra, DROID Maxx, DROID Mini, DROID RAZR HD, DROID RAZR Maxx HD ve DROID RAZR M modelleri için Android 4.4 güncellemesi yayınlanacak.

HTC tarafında ise Android 4.4 güncellemesine ilişkin yapılan ilk resmi açıklamalarda HTC One modelinin 90 gün içerisinde güncelleneceği ifade edilmişti. Şimdi de HTC İngiltere One modelinin ocak ayında Android 4.4 güncellemesine kavuşacağını belirtti. HTC Amerika Başkanı Jason Mackenzie Twitter hesabı üzerinden Droid DNA modelinin 2014 birinci çeyreğinde güncelleneceği bilgisini verdi. Bu bilgi ışığında Butterfly modelinin de aynı dönemde güncellemeye kavuşacağını ifade edebiliriz. HTC One Max, One mini, Butterfly S ve 2012 yılı modellerine ilişkin resmi açıklamanın ise önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

kaynak: GSMArena, AndroidCentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!