HTC ve Nokia, Galaxy S5 ile Dalga Geçti!

Galaxy S5 tanıtıldı tanıtılmasına ancak telefon satışa sunulana kadar yankı uyandırmaya devam edecek. Telefonun sosyal paylaşım sitelerinde ve forumlarda bu denli konuşulmasındaki temel neden ise oluşturulan büyük beklenti ve tanıtım itibariyle oluşan hayal kırıklığı. Kamuoyu Samsung’un Galaxy S5’te ciddi bir tasarım değişikliğine imza atmasını bekliyordu. Beklentiler sadece bununla sınırlı değil; telefonu daha özel kılan bir malzeme, 64-bit destekli işlemci, 2K çözünürlüklü ekran, en az 3.000mAh kapasiteli pil, 3GB RAM, ciddi manada değişmesi beklenen TouchWiz kullanıcı arayüzü ve tabii ki yepyeni bir tasarım.

Andronova

Galaxy S3’ten bu yana sürdürülen benzer tasarım diğer Samsung telefonları da etkisi altına alırken, Galaxy Note 3le birlikte tasarımda noktasında iyi bir iş çıkarılmıştı. Tasarım değişiminin Galaxy S5’te de sürdürülmesi beklenirken, Samsung daha gelişmiş bir Galaxy S4’ü benzer bir tasarım içerisinde kullanıcılarla buluşturdu. 64-bit desteği Apple ile rekabette önemli bir pazarlama kozu olabilirdi, bunun yanında 3.000mAh üstü pil ve 3GB RAM ise Sony ve LG’nin yeni nesil telefonlarının gerisinde kalıyor.

İnternet ortamında Galaxy S5 tartışmaları devam ededursun, Nokia ve HTC resmi Twitter hesaplarından Galaxy S5’i iğneleyen paylaşımlarda bulundu. Nokia rakibinin aynı tasarımı bir kez daha sunduğunu, kendisinin ise bu şekilde olmadığını ima eden “Not The Samesung” sloganını Lumia 1020 eşliğinde paylaştı. Nokia’nın Galaxy S5’i bir önceki nesil modele benzer bir tasarım sunduğu gerekçesiyle eleştirmesi kabullenebilir, ancak Nokia’nın da 2011 yılında duyurduğu N9 tasarımını hala üst sınıf telefonlarda sürdürdüğünü hatırlamak gerekir.

gsmarena_001

HTC ise yayınladığı paylaşımda Galaxy S5 satın alıp pişman olacaklara seslenerek 25 Mart tarihini HTC M8’in tanıtılacağı tarihi işaret ediyor. HTC açıkça M8 kod adlı telefonun Galaxy S5’ten daha iyi olacağını iddia ediyor.

Galaxy S5 11 Nisan’da satışa sunulacak. HTC’nin  de yeni nesil amiral gemisini nisan ayı içerisinde satışa sunması bekleniyor. HTC M8’in beklemeye değer olup olmadığını 25 Mart’ta göreceğiz.

gsmarena_002

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.