HTC Ville’in Yeni Görüntüleri İnternette Yayınlandı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC‘nin Ville adlı akıllı telefonuna ait yeni görüntüler internette yayınlandı. Cihazın dış aksanını daha iyi inceleyebilmemizi sağlayan görüntüler sayesinde orta segmentte yer alması beklenen Ville’in geçen yıl Mobil Dünya Kongresi 2011‘de tanıtılan HTC Desire S ile benzer tasarımsal özellikler gösterdiğinin farkına vardık.

Andronova

Çift çekirdekli 1.5GHz Qualcomm Snapdragon S4 çipset, 4.3 inç Super AMOLED qHD (960 x 540 piksel) çözünürlük, 1650mAh pil, 8MP arka,3MP ön kamera, Full HD 1080p desteği, Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi ve HTC Sense 4.0 kullanıcı arayüzü özelliklerini taşıyan HTC Ville, geçen hafta sızan videoda da gördüğümüz gibi ekranının altında üç dokunmatik butonla geliyor.

Yeni fotoğraflar, bu butonların Samsung Galaxy Nexus‘taki ekranın alt kısmında yer alan yazılımsal butonlar ile aynı simgeleri taşıdığını ortaya çıkarıyor. Yani HTC butonsuz bir akıllı telefon üretmek yerine mevcut dolaşım butonlarını yenilemeyi tercih etmiş. Atılan bu adımın HTC Sense kullanıcı arayüzünün butonsuz bir cihaza hazır olmamasından kaynaklandığını tahmi ediyoruz.

Sağ yanında ses kontrol butonları yer alan Ville’in 8mm civarında bir kalınlığa sahip olacağı iddia ediliyor. Cihazın tek parça alüminyum gövdesinin üst ve altında antenler için plastik bölümler bulunuyor. Hem 28nm‘lik işlemcisi hem de narin tasarımı ile bu akıllı telefonun orta segmentte önemli başarılar elde edeceğini düşünüyoruz.

26 Şubat‘taki HTC’nin Mobil Dünya Kongresi 2012 kapsamında düzenleyeceği etkinliğinde tanıtılmasını beklediğimiz HTC Ville’i yaklaşık 3 hafta daha beklememiz gerekecek.

Sızan HTC Ville videosuna ve görüntülerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın