HTC’nin 64-bit İşlemcili Nexus Tableti Android Kodlarında Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google’ın bu yıl duyuracağı Nexus cihazlara ilişkin son dönemde sıkça haberler yayınlanmaya başladı. İlk olarak Motorola tarafından geliştirilen Shamu kod adlı Nexus 6 kriter testlerinde göründü. Hemen ardından bu defa HTC tarafından hazırlanan yeni Nexus tablet Androd kodlarında ortaya çıktı. Google’ın Android kodlarını 64-bit desteği için yeniden dizey ettiği görülüyor. Android L sürümüyle birlikte platformun 64-bit desteğini aktif hale getireceği haziran dönemindeki etkinlikte zaten açıklanmıştı.

teknik destek

HTC’nin uzun bir aradan sonra tablet sektöründe yer almasını sağlayacak Nexus 8 tablet (ya da Nexus 9) Nvidia’nın 64-bit destekli Tegra K1 işlemcisinden güç alacak. 2.5GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli işlemciye 192 çekirdekli Kepler GPU eşlik edecek.

Yeni Nexus tablette 8 ya da 9-inç büyüklüğünde ekran kullanılacak. Söz konusu ekran 2048 × 1440p çözünürlüğe sahip olacak. Tablette ayrıca 16/32GB dahili depolama, 8MP arka kamera, 3MP ön kamera, stereo hoparlör, 7.9mm kalınlık ve 418 gram ağırlık yer alacak.

Google’ın Volantis kod adlı yeni tabletinin 64-bit destekli Android L işletim sistemi ve yine 64-bit işlemli Tegra K1 ile göstereceği performans şimdiden merak uyandırıyor. Yeni Nexus tablet ekim ayında kullanıcılarla buluşacak.

12

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!