HTC’nin Güncelleme Yol Haritası Ortaya Çıktı, One Kullanıcıları Sense 6.0 ile Buluşacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

HTC yazılım ekibinde yer alan ve HTC telefonlar için oluşturulan özel ROM’ların birçoğunda imzası bulunan LlabTooFer Twitter hesabından HTC’nin mevcut cihazlarda yılsonuna kadar izleyeceği güncelleme yol haritasını ortaya çıkardı. Tayvanlı üreticinin yakın zamanda üst ve orta seviye kategoride konumlandırdığı telefonlar için Android 4.4.2 KitKat güncellemesini dağıtıma sunması bekleniyor. Şirketin halihazırda HTC One geliştirici versiyonu ve SIM kilitsiz Amerika versiyonunu Android 4.4 ile buluşturduğu biliniyor. HTC One içinse test süreci devam ediyor çok yakında dağıtımın resmen başlaması bekleniyor.

Sızdırılan yol haritasına göz atığımızda HTC One’ın yanı sıra One Max, One mini ve çift SIM kartlı One için test sürecinin devam ettiği güncelleme dağıtımını şubat ayına kadar süreceğini görüyoruz. HTC ayrıca Butterfly, Butterfly S ve Droid DNA modellerini de Android 4.4.2 KitKat güncellemesi kapsamına almış görünüyor. Söz konusu telefonlar içinse şu an test sürecinde olan güncellemenin mart ya da nisan ayı içerisinde resmen dağıtılacağına dair detaylar görüyoruz.

One X, One X+ ve One S’in ise artık resmi güncelleme desteği almayacağı daha önce resmi kaynaklarca doğrulanmıştı. Bu detaya sızdırılan yol haritasında da rastlıyoruz. One X ve One X+ son olarak Android 4.2.2, One ise Android 4.1.2 güncellemesinde kullanım deneyimi aktarmaya devam edecek.

Yol haritasında dikkat çeken bir ayrıntıda ise HTC One için Android 4.4.2 ve Sense 6.0 güncellemesinin yaz sonu ve sonbahar başında dağıtıma sunulacağı bilgisi yer alıyor. HTC henüz Sense 6.0 kullanıcı arayüzünü resmen duyurmadı. Radikal değişimlerin ön görüldüğü yeni nesil arayüz Mobil Dünya Kongresi’nde sahne olacak HTC M8’de ilk defa karşımıza çıkacak.

Снимок

kaynak: androidheadlines

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir