HTC’nin Hazırladığı 64-bit Destekli 8.9-inçlik Nexus Tablet Teknik Özellikleriyle Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

HTCGoogle ortaklığının bu yıl yeni bir tabletle tekrar başlayacağı ciddi manada dillendiriliyor. Google kodlarında da HTC’nin yeni bir Nexus tablet geliştirdiği ortaya çıkmıştı. Söz konusu tabletin 8 ya da 9-inç ekran boyutuna sahip olacağı ve Google’ın bu sebeple 10-inçlik Nexus tablet tanımını ertelediği ya da rafa kaldırdığı iddia edildi.

Tablete ilişkin yeni bilgiler bu defa AndroidPolice sitesi tarafından gün yüzüne çıkarıldı. Tasarım detayları net bir şekilde görünen tabletin teknik özelliklerine de bakıldığında “Volantis” kod adlı modelin yıla damga vuracak cihazlardan biri olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

HTC tarafından hazırlanan tablette 8.9-inç büyüklüğünde 2048 × 1440p çözünürlüklü ve inç başına 281ppi yer aldığı bir ekran yer alacak. Bu ekranın SuperLCD tabanlı olması bekleniyor. Tabletin asıl dikkat çeken özelliği işlemci tarafından bizleri karşılıyor. Uzun bir süredir Qualcomm cephesinden işlemciler kullanan Google yönünü bu defa Nvidia’ya çevirmiş görünüyor. Yeni Nexus tabletin işlemcisi aynı zamanda Google’ın bir sonraki Android sürümünde 64-bit desteğini aktif hale getireceğini göstermektedir.

2014’ün başında tanıtılan ve ilk çözümleri yılın son çeyreğinde kullanıcılarla buluşacağı bildirilen 64-bit destekli 2.5GHz frekans hızında işlem gören çift çekirdekli Nvidia Logan Tegra K1 işlemcisi yeni Nexus tabletin güç birimini oluşturacak. 20nm fabrikasyon sürecinde üretim gösteren işlemci 192 çekirdekli Kepler GPU’yu bünyesinde barındırıyor.

2GB RAM, 16/32GB dahili depolama, optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 8MP arka kamera, 3MP ön kamera, alüminyum kasa, ön bölümde iki adet stereo hoparlör, 7.8mm kalınlık, 418 gram ağırlık ve yeni Android sürümü Volantis kod adlı tablette yer alacak diğer özellikler olacak. Tabletin ekimde tanıtılması bekleniyor.

nexusae0_wm_Volantis

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir